Spora kasa dla rzeszowskich twórców kultury. Do podziału ponad mln zł!

i

Autor: Pixabay

Spora kasa dla rzeszowskich twórców kultury. Do podziału ponad mln zł!

2022-01-13 14:44

Można dostać niezłą kasę od rzeszowskiego ratusza. Wystarczy, że tworzycie szeroko rozumianą kulturę. Miasto ogłosiło dwa konkursy. Jeden z nich zrobiono z myślą o konkretnych wydarzeniach kulturalnych. O kasę mogą się też starać np. niepubliczne teatry, galerie sztuki, muzycy i inni artyści. Do podziału ponad mln zł!

Nie tak dawno prezydent Fijołek zobowiązał się wspierać twórców. - To co jest niezwykle ważne, o 100 % zwiększyliśmy budżet przewidziany na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną. Do tej pory mogły się starać o pieniądze na konkretne projekty, a teraz dotacje obejmują także ich bieżącą działalność – powiedział prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny krok w kierunku rowerowej autostrady. Na stole kilka pomysłów na przebieg trasy

Dwie ścieżki na dofinansowanie

Pierwszy projekt to otwarty konkurs to szansa dla tych, którzy prowadzą całoroczną działalność kulturalną. - W ramach zadania można uzyskać dofinansowania działalności prowadzonych m.in. w formie niepublicznego teatru, galerii sztuki, sceny muzycznej, organizacji stałych wydarzeń promujących sztukę tłumaczy Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Maksymalna kwota jaką można dostać to 150 000 zł. Jednak trzeba się spieszyć, bo wnioski można składać do 21 styczna 2022 roku.

Drugi konkurs to opcja dla tych, którzy w planach mają organizowanie konkretnej imprezy. - Można tu uzyskać dofinansowanie na zadnia które mają na celu wzbogacenie oferty kulturalnej miasta Rzeszowa, udostępnienie mieszkańcom różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, edukacji i propagowania wiedzy zakresie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego – dodaje rzecznik prezydenta miasta.

Minimalna kwota jaką możecie dostać to 5 000 zł. Maksymalna - 100 000 zł. Termin składnia wniosków upływa 8 lutego 2022 roku. Więcej informacji na stronie erzeszow.pl.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!