Kobieta za kierownicą kierowczyni

i

Autor: Freepik

Informacje

Ślubny makijaż cenniejszy niż prawo jazdy. Kobietą pędziła przez Tarnobrzeg

2023-08-17 9:29

Podkarpaccy policjanci ruchu drogowego nie odpuszczają nadmiernym prędkościom. W ostatnich dniach zatrzymali trzech kierowców, którzy postanowili przekroczyć dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Jednym z kierowców była 35-latka, który tłumaczyła funkcjonariuszom, że spieszyła się na ślubny makijaż.

Stracili prawo jazdy na 3 miesiące

Na czele tej klasyfikacji znalazła się kobieta w wieku 35 lat. Jej usprawiedliwienie dla przekroczenia dozwolonej prędkości? Ślubny makijaż! A jednak! Na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, policja zatrzymała jej pojazd, poruszający się z zawrotną prędkością 105 km/h w strefie zabudowanej, gdzie limit wynosił 50 km/h. Zapewne do ślubu miała jeszcze chwilę, ale jak to mówią – im szybciej, tym "piękniej"? Nie do końca, bo w rezultacie "sztuki przyspieszania" straciła prawo jazdy na trzy długie miesiące i otrzymała srogi mandat. Nie była to jednak jedyna sytuacja tego rodzaju.

Kolejne dni długiego weekendu przyniosły kolejne interwencje. Pierwsza dotyczyła motocyklisty, który w gminie Grębów pędził 130 km/h. Przekroczył on dozwoloną prędkość o 80 km/h w terenie zabudowanym.Ostatni uczestnik tej szybkiej jazdy to 52-letni kierowca, który przewyższył dozwoloną prędkość o 67 km/h. Obydwaj stracili prawo jazdy na długie trzy miesiące, a dodatkowo na ostatniego czeka postępowanie sądowe.

ZOBACZ: Kierowco, wiesz jak zachować się podczas burzy? Oto 10 rad 

Pędził pijany autem szefa