Sklepy na liście miejsc akceptujących bon turystyczny! To ostatni moment na pieniądze!

i

Autor: Pixabay.com

Sklepy na liście miejsc akceptujących bon turystyczny! To ostatni moment na pieniądze!

2023-03-20 10:49

To ostatni moment na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego. Na stronie Polskiej Agencji Turystycznej można znaleźć listę miejsc, w których można zapłacić w takiej formie. Są wśród nich na przykład sklepy. Czy zatem można zapłacić za wypoczynek dziecka bonem turystycznym? Szczegóły znajdziesz w tym artykule.

Bon turystyczny: Jak działa?

Polacy już mogą aktywować bon turystyczny. Ten przysługuje na każde dziecko w rodzinie. 500 złotych w formie elektronicznej można wydać na wakacje, czyli nocleg lub atrakcje turystyczne. Bon jest ważny do końca marca 2023 roku. Celem aktywacji nie trzeba składać żadnego wniosku - wystarczy zalogować się na PUE ZUS i dokonać aktywacji.

Więcej informacji o tym, jak działa bon turystyczny i jak go aktywować znajdziesz w artykule poniżej:

Bon turystyczny: Wyszukiwarka miejsc

Bon można zrealizować w miejscach, które zarejestrują się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Taką listę można znaleźć na stronie bonturystyczny.polska.travel. Wyszukiwarka Podmiotów Akceptujących Bony wyszukuje miejsca po dwóch parametrach - nazwie firmy lub miejscowości.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec z dopłatami 500 zł na dziecko w marcu. Trzeba się pośpieszyć!

Bon turystyczny: Sklepy na liście miejsc akceptujących bon

Bon turystyczny można zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim wyłącznie usługi hotelarskie - za pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Bonem można płacić także za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego, na przykład kolonie, obozy i wycieczki.

Co ciekawe, na liście miejsc akceptujących bon turystyczny można znaleźć sklepy, na przykład "SKLEP AGD I RTV- OŚRODEK WYPOCZYNKOWY BURSZTYN", "SKLEP MIĘSNY IWONA KALISZEWSKA O.W.SOSNA", "SKLEP PRZEMYSŁOWO - BUDOWLANY B" i wiele innych. Czy to oznacza, że bonem turystycznym można płacić za zakupy? Rozwiewamy wątpliwości.

Bonem nie można płacić w sklepie. Nazwy sklepów pojawiły się w wyszukiwarce Polskej Organizacji Turystycznej dlatego, że przedsiębiorcy prowadzą często działalność wielobranżową - mogą jednocześnie prowadzić na przykład sklep i organizować obozy dla dzieci:

"Chcesz dokonać płatności Polskim Bonem Turystycznym? Sprawdź listę podmiotów uprawnionych do jego akceptacji. Pamiętaj, nazwa przedsiębiorcy może być inna niż nazwa handlowa/marketingowa obiektu hotelarskiego, w którym realizujesz bon. Wynikać to może m.in. z tego, iż przedsiębiorca prowadzi działalność wielobranżową. Aktywność turystyczna nie musi znaleźć odzwierciedlenia w nazwie przedsiębiorstwa" - czytamy na stronie bonturystyczny.polska.travel.

QUIZ. Wymarłe zawody. Macie pojęcie, co oni robili?

Pytanie 1 z 10
Gdzie spotkać można introligatora?

Czy bonem turystycznym zapłacimy za wakacje? Tylko w marcu!  

Powoli kończy się termin aktywowania Polskiego Bonu Turystycznego. O pieniądze można starać się tylko do 31 marca 2023 roku. Co ważne, aktywowany bon turystyczny można wykorzystać w późniejszym terminie, ale jest warunek! Bon należy aktywować do końca marca, zarezerwować i opłacić pobyt! Sam wypoczynek dziecka może w takiej sytuacji mieć miejsce w późniejszym terminie. 

Wysokie kary za sprzedaż bonu turystycznego

Dodajmy, że bonu turystycznego nie wolno odsprzedawać, a już w sieci pojawiły się takie ogłoszenia. Grozi za to bardzo surowa kara. O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Bon turystyczny: termin ważności

Polski bon turystyczny wydawany od poprzednich wakacji ma swój termin. Prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygaśnie 31 marca 2023 r., ale realizacja samej usługi będzie dostępna również w późniejszym terminie.

Posłuchaj o powodach dka których warto jeść zupę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Czy można wziąć pożyczkę pod zastaw cudzego domu?

Na szczęście to nie takie proste, ale Albert i tak postanowił to sprawdzić. Słuchaczka nie była zachwycona...

Listen to "Zadłużenie" on Spreaker.