Tylko jedna będzie gotowa na czas! Są opóźnienia przy budowie kładek rowerowych!

i

Autor: Pixabay.com

Są opóźnienia przy budowie kładek rowerowych! Tylko jedna będzie gotowa na czas

2021-06-22 14:06

Są opóźnienia przy budowie kładek rowerowych, które powstają przy trzech rzeszowskich mostach - Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Wszystkie miały być gotowe pod koniec czerwca, jednak w związku z brakiem materiałów - na przełomie czerwca lipca jeździć będzie można jedynie jedną, tą przy Moście Lwowskim.

Dla miłośników rowerowej jazdy po mieście nie jest to dobra wiadomość - nie uda się wykonać wszystkich przejazdów dla jednośladów na czas. Jak wyjaśnia Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa nie jest to wina wykonawców, bo ci pracują bardzo intensywnie. Artur Gernand zapewnia, że gdyby była tak możliwość, prace zakończyłyby się w terminie, ale brakuje materiałów, z których przeprawa ma zostać wykonana.

CZYTAJ TAKŻE: KROSNO. Jeśli relaks to tylko na miejskich hamakach. Znajdziecie je w parkach!

Opóźnienia w dostawie materiałów

Chodzi o elementy kompozytowe podestu oraz konstrukcji kładki, które wykonywane są w Holandii i właśnie tam wystąpił problem z terminowym dostarczeniem towaru. Stąd też wniosek wykonawców do urzędu miasta o wydłużenie czasu realizacji inwestycji. Według szacunków firm - kładka na Zaporze mogłaby być gotowa we wrześniu, przy moście Narutowicza w październiku br.

Urzędnicy nie podjęli jeszcze decyzji o przedłużeniu terminu. Przypomnijmy, koszt budowy rowerowych przepraw na rzeszowskich mostach to ponad 11 mln zł.

Nowy prezydent Rzeszowa podziękował mieszkańcom i zaprosił do współpracy
Posłuchaj, na czym polega płukanie ust olejem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?