Rzeszowskie PSZOK-i będą działać także w piątki!

i

Autor: Pixabay.com

Rzeszowskie PSZOK-i będą działać także w piątki! Dodatkowy dzień usprawni ich działanie

2021-03-26 11:32

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działające w Rzeszowie swoje podwoje od początku kwietnia będą otwierać łącznie cztery razy w tygodniu. Śmieci będzie można oddawać zarówno w Punkcie na Ciepłowniczej, jak i na Sikorskiego, między godziną 10 a 18. Dodatkowy dzień to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy niekiedy czekali w kolejkach.

Do tej pory śmieci, których nie można było wyrzucić do przydomowych koszy, można było przywozić do rzeszowskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych we wtorki, czwartki i soboty w godzinach od 10 do 18. Już od 1-go kwietnia, dostarczać będzie je można także w piątki. Zarówno w Punkcie na Ciepłowniczej, jak i na Sikorskiego, przyjmowane będą w godzinach od 10 do 18.

Mieszkańcom potrzebny jest dodatkowy dzień

Decyzja o wydłużeniu pracy PSZOK-ów o kolejny dzień to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Rzeszowa, którzy zwłaszcza w okresie wiosennym, letnim i na początku jesieni chętnie korzystają z takiej możliwości pozbycia się odpadów. Aby uniknąć kolejek, które się zdarzały, został wprowadzony dodatkowy dzień kiedy PSZOK-i będą je przyjmować- mówi Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Do 27 podkarpackich gmin trafią miliony złotych na inwestycje lokalne!

Przypomnijmy, do Punktów oddać można m.in.: przeterminowane leki, zużyte igły i strzykawki, chemikalia (np. środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po farbach i lakierach, kwasy, alkalia, środki chemiczne typu domowego), termometry, zużyte baterie i akumulatory, świetlówki, żarówki energooszczędne, meble, odpady wielkogabarytowe czy odpady budowlane.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych
Sonda
Czy obawiasz się cenzury internetu także w Polsce?
Drogowskazy: o cyberatakach i konsekwencjach kradzieży danych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ