Urząd Miejski nadaje numer PESEL uchodźcom

i

Autor: J.Malińska

Rzeszowski punkt nadawania numeru PESEL uchodźcom będzie działał krócej

2022-03-25 15:39

Punkt nadawania numeru PESEL uchodźcom ma działać krócej. Takie zmiany w budynku przy Langiewicza 15 zaczną obowiązywać od najbliższego poniedziałku, 28 marca. Tym samym drzwi do urzędu będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 18, a w soboty od 9 do 15.00. W niedzielę punkt urzędu miasta będzie zamknięty.

Od poniedziałku, 28 marc, punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcom z Ukrainy nadawane są numery PESEL będzie czynny w dni powszednie w godz. od 7.30 do 18.00, a w soboty w godz. od 9.00 do 15.00. W niedzielę punkt będzie nieczynny. Dotychczas punkt przy ul. Langiewicza 15 pracował 7 dni w tygodniu od 7.00.- 23.00. W związku ze zmianami, które zaczną obowiązywać od poniedziałku informujemy, że wszystkie osoby, które przed zmianą godzin pracy punktu zostały zapisane na konkretny dzień i godzinę, w tym także na godziny wieczorne, zostaną obsłużone.

CZYTAJ TAKŻE: Fundacja Seana Penna i Rzeszów będą wspólnie pomagać uchodźcom

Od 16 marca PESEL nadano 2,5 tys. uchodźcom

Punkt nadawana numeru PESEL swoją działalność rozpoczął w środę 16 marca. W pierwszych dniach funkcjonowania numery PESEL nadawano tam średnio 200 osobom, obecnie otrzymuje je nawet 350 osób dziennie. W usprawnieniu pracy punktu pomogła rejestracja i umawianie na wizyty na konkretny dzień i godzinę.

W punkcie znajduje się obecnie osiem stanowisk przeznaczonych do obsługi uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, w najbliższych dniach liczba stanowisk zostanie zwiększona. Miasto otrzymało nowoczesny sprzęt z Ministerstwa Cyfryzacji, dzięki któremu czas załatwienia formalności został skrócony a proces obsługi usprawniony.

Przy ul. Langiewicza 15 zainteresowani mogą także utworzyć profil zaufany. Na miejscu jest także punkt fotograficzny, w którym bezpłatnie można robić zdjęcie potrzebne do składanych dokumentów. Obsługa prowadzona jest także w języku ukraińskim.

Dotychczas numery PESEL w Rzeszowie otrzymało blisko 2,5 tys. uchodźców.

Politechnika Rzeszowska współtworzy przychodnię dla uchodźców