Rzeszów: Znamy lokalizację tymczasowego szpitala dla chorych z COVID-19

2020-10-28 12:17 a.z.
Koronawirus w Świętokrzyskiem. KOSZMAR! Ponad 500 zakażeń, aż 13 zgonów!
Autor: jarmoluk/Pixabay Koronawirus w Świętokrzyskiem. KOSZMAR! Ponad 500 zakażeń, aż 13 zgonów!

Wszystko jest już jasne. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wyznaczyła miejsce, gdzie powstanie tymczasowy szpital dla chorych z Covid19. Ten jest niezbędny - tylko wczoraj wolnych łóżek respiratorowych w naszym województwie było siedem. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Rekord zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu

Resort zdrowia potwierdził dziś rekordową liczbę zakażeń koronawirsuem na Podkarpaciu - w ciągu ostatniej doby zakaziło się nim 1039 mieszkańców naszego województwa. Najwięcej w Rzeszowie, gdzie badaniami potwierdzono równo sto zakażeń, 97 mamy w powiecie sanocki, 87 w łańcuckim.

Niestety mamy też rekordową liczbę zgonów - jak podaje sanepid zmarły kolejne 22 osoby. Wśród nich jest 39letni mężczyzna z powiatu sanockiego, który nie miał chorób współistniejących. Mamy za to kolejne 425 osób, które wyzdrowiały.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 736 osób. Tych może niestety jeszcze przybyć, dlatego zdecydowano o powstaniu tymczasowego szpitala dla chorych.

O szczegółach dotyczących liczby zakażeń w regionie i kraju pisaliśmy w artykule poniżej:

Szpital tymczasowy w Rzeszowie

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wyznaczyła szpital MSWiA jako szpital tymczasowy, a konkretnie jego skrzydło. To właśnie tu będą trafiać chorzy, dla których zabrakło miejsca w szpitalach zakaźnych. W nowym skrzydle szpitala ma być 160 łóżek, w tym 140 respiratorowych.

Szpital tymczasowy w Rzeszowie: Potrzebne ręce do pracy

Trwa szukanie osób, które będą pracować w tymczasowym szpitalu. Trzeba działać szybko. Tymczasowy szpital powstanie w ciągu 30 dni.

Posłuchaj, na czym polega przeszczep włosów i jakich efektów można się spodziewać. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Kolejny dzień protestów w Rzeszowie