RZESZÓW: Tej wiosny miasto zasadzi blisko pół tysiąca drzew i pół tysiąca krzewów

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów

RZESZÓW: Tej wiosny miasto zasadzi blisko pół tysiąca drzew i pół tysiąca krzewów

2022-03-21 15:22

Blisko tysiąc drzew i krzewów! Taki plan na wiosnę mają rzeszowscy urzędnicy, którzy już szukają firmy, która dostarczy do miasta nowe rośliny. Te posadzone zostać mają przede wszystkim w miejscach wskazanych przez mieszkańców podczas zeszłorocznych spacerów z prezydentem Konradem Fijołkiem.

„ (…) Zazieleni się, urośnie kilka drzew...” śpiewała w piosence „Mim stanie się tak” Kasia Nosowska. W Rzeszowie drzew jednak tegorocznej wiosny nie będzie kilka, a niemal pół tysiąca. Rzeszowscy urzędnicy ogłosili już przetarg, aby wyłonić firmę, która zajmie się dostarczeniem do miasta nowych roślin. - Będzie to 475 dużych drzew liściastych - m.in. platanów klonolistnych, magnolii japońskich, tulipanowców amerykańskich oraz rodzimych lip, dębów, klonów, grabów. W różnych punktach Rzeszowa posadzimy też blisko pół tysiąca, bo 475 krzewów. Wśród lokalizacji nasadzeń są te, które wskazaliście podczas naszych ubiegłorocznych spacerów - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Paniaga 2022: Blues Brothers, Indianie i motocykle. Święto w amerykańskim stylu!

Drzewa i krzewy to nie wszystko!

Oprócz nowych drzew i krzewów, w ramach wiosennych nasadzeń w mieście pojawi się też nowa łąka kwietna, która zlokalizowana będzie w rejonie skrzyżowania alei Batalionów Chłopskich i ulicy Staroniwskiej. Będą też nowe parki kieszonkowe - pierwszy powstanie na osiedlu Pobitno, w rejonie ulicy Kurpiowskiej.

Tłumy Ukraińców pod Stadionem Narodowym

Czy możesz mieć zespół lęku uogólnionego?

Pytanie 1 z 7
Jak często w ciągu ostatnich dwóch tygodni czułeś się zdenerwowany lub spięty?