RZESZÓW: Skrzyżowanie ulic Witosa i Solarza przejdzie remont

i

Autor: Google Street View

RZESZÓW: Skrzyżowanie ulic Witosa i Solarza przejdzie remont

2022-03-22 14:09

Potrzebę zmiany istniejącego układu dróg zgłaszali do prezydenta mieszkańcy i Rada Osiedla Krakowska Południe. Tym samym w najbliższym czasie urzędnicy mają ogłosić przetarg, który wyłoni projektanta przebudowy skrzyżowania. Co się zmieni na tym skrzyżowaniu?

Zgłaszane przez mieszkańców do prezydenta wnioski o zmodernizowanie skrzyżowania ulic Witosa i Solarza motywowane były przede wszystkim potrzebą poprawy bezpieczeństwa w tej części osiedla. Chodzi tu m.in. o dobudowę włączających do ruchu pasów i możliwość bezpieczniejszego przejazdu przez ulicę Solarza miejskiego autobusu. Mały lifting przejść mają także niewielkie odcinki ulic Rataja i Lewakowskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów. ZTM wycofuje niektóre przystanki na żądanie. [LISTA]

Miasto ogłosi przetarg. Kiedy rozpoczęcie prac?

- Jest decyzja, by ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej takiej inwestycji. Ona obejmie przebudowę alei Witosa na odcinku około 300 metrów, ulicy Solarza na długości około 60 m oraz ulic Lewakowskiego i Rataja na odcinkach około 100 metrów - wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rzeszowscy urzędnicy liczą, że wiosną uda się wybrać firmę, która zaprojektuje nowy układ dróg na os. Krakowska Południe. Prace zaś, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mogłyby zacząć się już w przyszłym roku.

Weterynarze z Lecznicy Ada od początku wojny uratowali prawie 600 zwierząt z Ukrainy

Problemy z oddychaniem - czy masz te objawy?

Pytanie 1 z 9
Czy masz wyraźnie spowolniony oddech?