Rzeszów: Psycholog zabita przez przebywającego w tymczasowym areszcie

i

Autor: Weronika Kasza Rzeszów: Psycholog zabita przez przebywającego w tymczasowym areszcie

Śmierć funkcjonariuszki w zakładzie karnym. "Z tak brutalnym zdarzeniem nigdy nie mieliśmy do czynienia"

2022-02-22 19:33

Śmierć funkcjonariuszki w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Osadzony zaatakował więzienną psycholog. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 39-latka została wielokrotnie zraniona nożyczkami. "Z tak brutalnym zdarzeniem nigdy nie mieliśmy do czynienia" - poinformowano.

Tragedia na terenie zakładu karnego w Rzeszowie. - Doszło do wielkiej tragedii. Funkcjonariuszka Służby Więziennej, pani oficer, została zaatakowana przez osadzonego i niestety zginęła w czasie pełnienia służby. Rodzina została poinformowana i otoczona szczególną opieką, także wsparciem psychologicznym - poinformowano.

"Z tak brutalnym zdarzeniem nie mieliśmy do czynienia"

- To jest wielka tragedia, bo rzeczywiście chodzi o funkcjonariusza Służby Więziennej, który zginął pełniąc służbę - ostatni taki przypadek w Polsce mieliśmy 30 lat temu - dodano. - Jest to naprawdę ciężkie zdarzenie też dla wszystkich funkcjonariuszy Służby Więziennej. Zdarza się napaść na funkcjonariusza, wówczas są wyciągane bardzo poważne konsekwencje, ale z tak brutalnym zdarzeniem w historii Służby Więziennej nie mieliśmy do czynienia - podkreślono.

Osadzony nie był zakwalifikowany do kategorii "niebezpiecznych". Był aresztowany tymczasowo. Zabezpieczono monitoring, przesłuchiwani są świadkowie. Funkcjonariuszka była doświadczonym psychologiem więziennym. Pełniła służbę od 2010 roku. Jak poinformowała, szkoliła także młodych funkcjonariuszy.

- Do zdarzenia doszło w  pokoju psycholog, gdzie odbywały się standardowe rozmowy z osadzonymi. Do tego pokoju dostęp mają osoby po zachowaniu wszelkich procedur, które obowiązują w zakładzie karnym - poinformowano.

Podkreślono, że badane jest zachowanie odpowiednich procedur. Weryfikowana jest też sprawność wszystkich urządzeń.

Ministerstwo Sprawiedliwości powoła komisję

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał specjalną komisję, która ma dokładnie wyjaśnić okoliczności zdarzenia.W zakładzie karnym wykonywane są czynności procesowe z udziałem prokuratora i techników kryminalistycznych wraz z biegłym medycyny sądowej. Czynności są realizowane przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie. W środę sprawa trafi do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie i będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Krajowej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Polskie imiona – czy znasz ich znaczenie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Miła, najmilsza, to określenia pasujące do imienia…
Rosja zaostrza konflikt z Ukrainą