RZESZÓW. Nowa droga na osiedlu im. Franciszka Kotuli

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Powstanie nowa droga na osiedlu im. Franciszka Kotuli

2022-02-22 15:39

Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Kotuli będą mieli nową drogą. Ta powstanie pomiędzy ulicą Błogosławionej Karoliny a ulicą Czudecką. Nowa jezdnia będzie miała blisko 430 metrów długości i 6 szerokości. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a miasto zarezerwowało na nią w budżecie trzy miliony złotych.

Między ulicą Błogosławionej Karoliny a Czudecką powstanie nowa ulica. Prace rozpoczną się w tym roku, a inwestycja jest częścią kontraktu dla osiedla im. Franciszka Kotuli, który przed wyborami podpisał z mieszkańcami prezydent Konrad Fijołek. Projekt drogi jest już gotowy, na własny koszt wykonał go deweloper, który po sąsiedzku z drogą buduje bloki mieszkalne. Jezdnia połączy ulicę Błogosławionej Karoliny z okolicą bloków mieszkalnych przy ul. Dynowskiej oraz Czudeckiej.

- W ten sposób zapewnimy wygodny dojazd do kolejnych nowych mieszkań, które budują się w tym rejonie. Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich bloków zarówno przez ulicę Wołyńską, jak i nowym połączeniem, od strony parkingu przy Szkole Podstawowej nr 18 – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Elektryki dla rzeszowskich urzędników? Tak, ale pod warunkiem...

3 miliony złotych na nową drogę

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta Rzeszowa zarezerwowała na tę inwestycję 3 mln zł. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie będzie mógł dzięki temu ogłosić przetarg na realizację zadania. Zakłada ono budowę jezdni o długości dokładnie 425,6 m. Ulica będzie miała 6 metrów szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstaną także zatoki postojowe. Częścią inwestycji będzie budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!