RZESZÓW: Nowe strefy i nowe ograniczenia od soboty, 17-go października. Co myślą o tym mieszkańcy?

2020-10-16 12:44 wk
RZESZÓW: Nowe strefy i nowe ograniczenia  od soboty, 17-go października. Co myślą o tym mieszkańcy?
Autor: Pixabay.com

Skrócenie czasu pracy lokali gastronomicznych, zamknięcie basenów i sal fitness, a także od poniedziałku, 19-go października, zakaz organizacji wesel. To rzeczywistość, w której jutro obudzą się mieszkańcy tzw. czerwonych stref, także na Podkarpaciu.

Nowa rzeczywistość od 17-go października

W naszym regionie czerwona strefa obowiązywać będzie dwóch miastach- Przemyślu i Rzeszowie- oraz 14 powiatach- brzozowskim, dębickim, jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, łańcuckim, mieleckim, przemyskim, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, sanockim, strzyżowskim oraz leskim.

Poza skróceniem czasu pracy barów, lokali gastronomicznych czy zamknięciem sali ćwiczeń, czerwona strefa to także zmniejszenie ilości klientów w sklepach- 5 osób na kasę w sklepach o powierzchni do 100 m2, dla sklepów o powierzchni większej - 1 osoba na 15 m2.

Co o nowych obostrzeniach myślą mieszkańcy Rzeszowa?

Uważam, że to jest dla ludzi bardzo szkodliwe i dla dzieci, bo znowu będzie szkoła i to wszystko potem przełoży się na stosunki międzyludzkie. Skierowanie całej uwagi na Covid też nie jest dobre, bo mamy też inne poważne schorzenia, które nie powinny zostać zaniedbane- mówi mieszkanka Rzeszowa.

Nowe obostrzenia dotkliwie odczuł też mieszkaniec Rzeszowa- Godziny dla seniorów mogą zdawać egzamin, jednak mnie najbardziej szkoda zamknięcia instytucji kultury. Filharmonia jest już zamknięta kolejny sezon, z kinem też kiepsko. W czasie kiedy człowiek jest na emeryturze są to główne możliwości kontaktu ze znajomymi, przyjaciółmi, oderwania się od rzeczywistości. Brak kontaktu z rówieśnikami jest dość przykry. A wracając do godzin dla seniorów- skorzystałem, choć mam pomoc ze strony rodziny, ale można się przynajmniej przewietrzyć.

Epidemiolog, prof. Andrzej Pająk: Musimy być gotowi na długi dystans. Jestem pesymistą [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o objawach zakażenia wirusem opryszczki zwykłej, czyli HSV. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.