RZESZÓW: Jakub Małecki kolejnym gościem „Spotkań online” w rzeszowskiej bibliotece!

2020-08-28 9:50 wk
RZESZÓW: Jakub Małecki kolejnym gościem „Spotkań online” w rzeszowskiej bibliotece!
Autor: Pixabay.com

To właśnie Małecki jest autorem takich powieści, jak „Dygot”, „Rdza” oraz „Błędy”. Spotkanie w sieci zaplanowane zostało na 2-go września.

Małecki w swojej twórczości łączy powieść obyczajową z elemnteami fantastyki, realizmu magicznego oraz groteski. Książki jego autorstwa nie tylko są licznie nagradzane i sprzedawane w kilkudziesięciotysięcznych nakładach, ale również tłumaczone są na język fiński oraz rosyjski.

Jak informuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie- W 2008 roku ukazała się jego ( Jakuba Małeckiego przyp. red.) pierwsza powieść - „Błędy”. Rok później, opowiadanie „Za godzinę powinna tu być” z cyklu „Zaksięgowani”, otrzymało nominację do nagrody im. Janusza A. Zajdla. W 2011 roku został laureatem nagrody Śląkfa, w kategorii Twórca Roku. Sławę przyniosła mu powieść „Dygot”, dzięki której nominowany był, do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” oraz Poznańskiej Nagrody Literackiej, a także nagrodzony Złotym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Podobnie, jak do tej pory, by wziąć udział w spotkaniu w sieci- trzeba będzie się zarejestrować na platformie Click Meeting. Pod specjalnym linkiem do spotkania należy wpisac swoje imię i adre e-mail, a następnie odebrać maila z dostępem do platformy wysałnego przez bibliotekę.

Początek spotkania to godzina 18. Będzie tłumaczone na język migowy. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biblioteki.

Wystawa "Skarby znalezione w ksiązkach" w Ksiąznicy Zamojskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o szałwii libańskiej. Jakie ma cenne właściwości? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.