RZESZÓW GŁÓWNY: Trzeci peron będzie gotowy w sierpniu!

2020-07-13 10:09 wk
RZESZÓW GŁÓWNY: Trzeci peron będzie gotowy w sierpniu!
Autor: Weronika Kasza

Gotowe są już dwa perony, z których mieszkańcy regionu mogą pojechać na wakacje, np. do Gdyni, szczecina czy Kołobrzegu. Perony zyskały już nowe oznakowanie, a także nową nawierzchnię.

Mowa o stacji Rzeszów Główny. Tą PKP PLK remontuje od zeszłego roku, dając pasażerom pociągów nową jakość i komfort podróżowania. Ci korzystać mogą już dwóch peronów, z których pojechać mogą zarówno kursowymi pociągami, jak i tymi sezonowymi. Te wakacyjne jeżdżą m.in. do Gdyni, Szczecina i Kołobrzegu.

Nowe perony, udostępnione już podróżnym zyskały m.in. nową nawierzchnię i czytelne oznakowanie, jak również tzw. małą architekturę. Pojawiły się tablice z rozkładami, jak również ławki, an których przy słonecznej pogodzie można poczekać na wybrany kurs. Są też linie naprowadzające dla osób słabowidzących i niewidomych.

Na trzecim peronie zaś układane są już płyty granitowe, uruchomione ma zostać także wkrótce przejście podziemne prowadzące na perony oraz ruchome schody i windy. Przejście ma około 140 metrów długości i zapewnia dotarcie do peronów nr 1 i 2, jak również do osiedla Tysiąclecia.

Koszt modernizacji stacji to ponad 200 mln zł.

RZESZÓW GŁÓWNY: Trzeci peron będzie gotowy w sierpniu!
Autor: Weronika Kasza
Ostatni etap przebudowy stacji Rzeszów Główny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj i sprawdź zasady diety koktajlowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.