RZESZÓW: Blisko 360 mln zł na inwestycje. Jest projekt budżetu miasta na rok 2022

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

RZESZÓW: Blisko 360 mln zł na inwestycje. Jest projekt budżetu miasta na rok 2022!

2021-11-17 14:27

Projekt budżetu w kolejnym roku zakłada wydatki miasta w wysokości 1,7 mld złotych, na inwestycje zaś, jeśli tak zdecydują radni, może zostać zarezerwowana kwota blisko 360 milionów złotych. Te przeznaczone mają być zarówno na kontynuację zadań bieżących, jak i zupełnie nowe inwestycje.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek ocenił projekt przyszłorocznego budżetu jako ambitny – To kontynuacja trwających obecnie ważnych zadań oraz inwestycje nowe, bardzo potrzebne dla naszego miasta. W projekcie zapisałem m.in. pierwsze pieniądze na wiadukt, który połączy ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej oraz inny wiadukt – w ciągu ul. Langiewicza - mówił Konrad Fijołek. Prezydent z nowych inwestycji do budżetu miasta zaproponował także rozpoczęcie prac nad projektem budowy parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem Urzędu Marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego - Także pierwsze pieniądze na aquapark. Sporo zainwestujemy w oświatę – na liście zadań pojawią się m.in. wyczekiwane przez mieszkańców rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka - kontynuował.

CZYTAJ TAKŻE: Bardzo niski stan wody w Jeziorze Solińskim! [ZDJĘCIA]

Blisko 360 mln zł na inwestycje!

Sporo pieniędzy zainwestowanych ma zostać także w zieleń. Jednym z pomysłów z kampanii wyborczej prezydenta Konrada Fijołka jest budowa tzw. parków kieszonkowych. Dzięki nim zieleń ma być dostępna dla mieszkańców w ciągu 10 minut spacerem od miejsca zamieszkania.

- Trzy kolejne takie parki zaplanowano w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka oraz przy al. Sikorskiego i ul. Kurpiowskiej. Na pierwszy z nich zarezerwowano 300 tys. zł, na pozostałe po 500 tys. zł. (…) Pieniądze zaplanowano ponadto na budowę tężni solankowej wraz z nową strefą relaksacyjno-zdrowotną- informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Radni nad zaproponowanym projektem budżetu dyskutować będą podczas najbliższej sesji. Uchwałę budżetową zaś, po ewentualnych poprawkach, podejmować będą najprawdopodobniej w grudniu.

Muzeum Rzemiosła pokaże historię Józefa Cisowskiego
Sonda
Czy wykorzystałeś w te wakacje bon turystyczny?