Do dyspozycji mieszkańców, w miejskiej wypożyczalni jednośladów będzie łącznie 10 elektrycznych rowerów i 60 skuterów. W rozpoczynającym się 1 maja sezonie w ofercie zabraknie jednak hulajnóg. To, jak tłumaczą urzędnicy, zabieg celowy, ze względu na to, że w mieście działają już 3 inne firmy, które hulajnogi wypożyczają. - Wypożyczanie rowerów i skuterów będzie się odbywać na dotychczas obowiązujących zasadach. Najpierw trzeba więc pobrać specjalną, dedykowaną wypożyczalni aplikację, zasilić ją wyznaczoną przez siebie kwotą pieniędzy, a następnie poszukać w najbliższej okolicy wolnego roweru lub skutera i go zarezerwować. Na dotarcie do wybranego pojazdu mamy 15 minut - wyjaśnia Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.
Potem wystarczy odblokować wybrany pojazd w aplikacji, założyć kask i ruszyć w drogę, a po zakończeniu wycieczki - odnotować w aplikacji finisz. Ta naliczy wtedy kwotę, którą za wypożyczenie skutera lub roweru trzeba zapłacić.
Miejski rower i skuter będzie można zostawić w dowolnym miejscu
Co ważne - pojazd można zostawić w dowolnym miejscu w Rzeszowie, bez konieczności odwożenia go np. do pobliskiej stacji. Tu urzędnicy jednak zwracają się z apelem do użytkowników miejskich jednośladów, by zarówno skutery, jak i rowery zostawić w taki sposób, by nie blokowały one chodników i ścieżek rowerowych. Wypożyczalnia funkcjonować ma w mieście do połowy listopada - ewentualne wydłużenie jej działalności uzależnione będzie od pogody.