Ropczyce: Policjanci znaleźli części ze skradzionych samochodów. Ich wartość to pół miliona zł!

i

Autor: KPP Ropczyce

Ropczyce: Policjanci znaleźli części ze skradzionych samochodów. Ich wartość to pół miliona zł!

2021-10-26 13:34

Handlował częściami samochodowymi z całej Europy. Policjanci z komendy w Ropczycach dostali zgłoszenie, że 37-latek z Lubziny może handlować częściami samochodowymi ze skradzionych aut z całej Europy. Wydział kryminalny z Rzeszowa, do spółki z policjantami z Ropczyc i strażnikami granicznymi złożyli niezapowiedzianą wizytę na posesji mężczyzny. Wartość zabezpieczonych przez policję rzeczy to ponad pół miliona złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do spółki z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej i policjantami z Ropczyc „odwiedzili” teren jednej z posesji w miejscowości Lubzina. Z informacji, które posiadali wynikało, że właściciel posesji zajmujący się handlem częściami samochodowymi, może posiadać części z pojazdów skradzionych na terenie Europy.

- Po przeszukaniu pomieszczeń i terenu posesji należącej do 37-letniego mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Były to głównie silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii pojazdów różnych marek. Kolejne części, zostały zabezpieczone na posesji mężczyzny znajdującej się na osiedlu Witkowice w Ropczycach. Wszystkie zabezpieczone części zostaną teraz zbadane pod kątem ich pochodzenia. Łączna wartość zabezpieczonych podzespołów wynosi wstępnie około 500 tys. zł – mówi podinspektor Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystkich Świętych 2021 Rzeszów: Autobusem na cmentarz. ZTM uruchomi specjalne linie!

Odnaleziono nie tylko części samochodów

Oprócz tego, w miejscu zamieszkania 37-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, którego analiza wykazała, że to marihuana. Zabezpieczono także różnego rodzaju trofea myśliwskie, w tym poroża. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy ujawnione trofea, mężczyzna posiadał legalnie. Mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania środków odurzających.

Trwa remont parkingu przy rzeszowskim Ratuszu