REGION: Nowoczesny dworzec kolejowy w Sędziszowie Małopolskim jest już otwarty!

2020-07-06 13:35 wk
REGION: Nowoczesny dworzec kolejowy w Sędziszowie Małopolskim jest już otwarty!
Autor: Materiały prasowe

Ma prostą, nowoczesną bryłę i podzielony jest na część dla podróżnych oraz na część pod wynajem. Będzie można też bezpiecznie zostawić rower oraz go naprawić.

Dworzec to pierwsze miejsce, z którym stykają się podróżni po opuszczeniu pociągu, jest to swoista wizytówka miasta, dlatego ważne jest, aby było to miejsce funkcjonalne a zarazem cieszące oko. Nowo otwarty dworzec w Sędziszowie Małopolskim jest nowoczesny, energooszczędny, proekologiczny i, co ważne, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Swój udział w modernizacji obiektu mają fundusze unijne, które pomagają odmieniać oblicze polskich dworców – powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak

To pierwszy z dwóch tzw. innowacyjnych Dworców Systemowych, które pojawią się w regionie. Ten w Sędziszowie ma nowoczesną dwuczęściową bryłę, w której skład wchodzi część dworcowa przeznaczona do obsługi podróżnych, z poczekalnią i toaletami oraz część miejska, przeznaczona pod wynajem.

Pod wiatą zaś, która łączy obydwie części umieszczone zostały zarówno ławki dla pasażerów, jak również stojaki na rowery i stacja naprawy jednośladów. Zastosowano w nim także rozwiązania proekologiczne, dzięki czemu budynek dworca jest energooszczędny.

Jak segregować odpady niebezpieczne?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o migrenie z aurą. Poznaj jej przyczyny, symptomy i sposoby łagodzenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.