Mapa Google

i

Autor: pixabay

Porady

Przetestowałem ukrytą funkcję w nawigacji. Jest rzeczywiście bardzo pomocna!

2024-05-26 16:44

Nawigacja w telefonie to udogodnienie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie podróży. Zarówno tych samochodem, jak i tych pieszych. Z map korzystają także osoby z niepełnosprawnościami, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Zapewne nie wszyscy z nich wiedzą o bardzo przydatnej funkcji, która rzeczywiście może okazać się pomocna.

Ta ukryta funkcja w nawigacji jest niezwykle pomocna. Wiele osób o niej nie wie!

Kto z nas nie korzysta z nawigacji w telefonie? Chyba trudno będzie znaleźć taką osobę. Przygotowana przez Google funkcja stała się na tyle popularna, że używamy jej na co dzień i to nie tylko w przypadkach, kiedy podróżujemy samochodem. Przydatna może okazać się także wówczas, gdy poruszamy się po mieście na piechotę. Żyjąc w dużym mieście nie musimy znać wszystkich uliczek. Czasami dotarcie z punktu A do punktu B może być kłopotliwe, nie wspominając już o wycieczkach po obcym mieście.

Google Maps ma w swoich mapach funkcję, o której z pewnością wie mało osób, a w pewnych sytuacjach może okazać się bardzo przydatna. Przemieszczając się po mieście, możemy uniknąć chodzenia po schodach, a także pokonywania męczących wzniesień. Szczególnie może to zainteresować osoby poruszające się na wózkach. Jak włączyć tę funkcję w telefonie?

Po wpisaniu interesującego nas adresu w nawigacji, w opcjach trasy wybieramy ludzika, który oznacza, że nie interesuje nas podróż samochodem. Następnie, po kliknięciu w trzy kropki, znajdujące się w prawym górnym rogu, przechodzimy do zakładki „opcje”. Znajdziemy tam zakładkę „Dostępne dla osób na wózkach. Unikaj schodów, preferuj windę”. Po włączeniu tej funkcji, trasa, którą zaproponuje nam aplikacja, będzie dostosowana do naszych możliwości.

Można śmiało powiedzieć, że ta funkcja jest mocno ukryta i nie każdy o niej wie. Jest jednak przydatna i zdecydowanie ułatwia podróżowanie po mieście. Każdy, kto porusza się na wózku lub po prostu chce uniknąć trudności na swojej drodze, powinien ją włączyć. Potrwa to zaledwie chwilkę, a może sprawić, że podróż stanie się o wiele przyjemniejsza.

ZOBACZ: TE MIASTA NA PODKARAPCIU WYLUDNIAJĄ SIĘ NAJSZYBCIEJ. RÓŹNICE SĄ OGROMNE!

Najlepsze miejsca na spacer w Rzeszowie