Pozbądź się starych i nieużywanych sprzętów. W sobotę w Krośnie zbiórka elektrośmieci

i

Autor: pixabay

Pozbądź się starych i nieużywanych sprzętów. W sobotę w Krośnie zbiórka elektrośmieci

2020-08-05 9:46

Zbiórka elektrośmieci w Krośnie już w tę sobotę (8.08.)! To dobra informacja dla tych osób, u których w domu zalegają stare żelazka, lampy, zabawki na baterie, telewizory, laptopy czy telefony komórkowe. Zużyte sprzęty można oddać w godzinach od 9 do 12 w punkcie przy ul. Lwowskiej 28a.

W najbliższą sobotę tj. 8 sierpnia w Krośnie odbędzie się odbiór elektrośmieci. Zbiórka jest organizowana tradycyjnie przy budynku Urzędu Miasta Krosna na ulicy Lwowskiej 28a. Zużyty sprzęt będzie można oddać w godzinach od 9.00 do 12.00.

- Jak rozpoznać elektrośmieci? Najprościej obejrzeć dokładnie urządzenie, jeżeli znajduje się na nim piktogram z przekreślonym koszem na śmieci oznacza to, że dany przedmiot nie może trafić do zwykłego kosza na odpady komunalne i należy wyrzucić go w odpowiednio do tego oznaczonym miejscu. W przypadku Krosna mamy trzy możliwości: kontener stacjonarny na małe elektroodpady, comiesięczna zbiórka lub odbiór indywidualny z domu - czytamy na stronie krośnieńskiego magistratu.

Natomiast jeśli w domu zalegają ci wielkogabarytowe odpady elektryczne typu pralka czy lodówka nie musisz ich nigdzie zawozić. Sprzęty zabiorą ci sprzed domu. Wystarczy, że wypełnisz przez internet odpowiedni formularz. Ten znajdziesz na stronie Urzędu Miasta w Krośnie.

Bez zmian pozostaje możliwość wyrzucania małych elektrośmieci do dedykowanych kontenerów rozmieszczonych na terenie miasta:

  • ul. Lwowska 28a, przy śmietniku Urzędu Miasta Krosna
  • ul. Fredry 12, baza MPGK Krosno Sp. z o.o.
  • ul. Kolejowa, wewnątrz blokowiska przy śmietniku
  • ul. Popiełuszki, przy pojemnikach na odzież
Na dachu galerii w centrum Rzeszowa otwarto pasiekę

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra