Tragiczne skutki pożaru mieszkania w Kolbuszowej. Nie żyje mieszkaniec

i

Autor: pixabay

Pożar przy szkole na Staromieściu. Potrzebna była pomoc medyków

2023-03-30 10:30

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem na terenie jednej z rzeszowskich podstawówek. Pożar wybuchł na terenie budowy przy placówce. W jego wyniku pomocy potrzebował jeden z pracowników.

Do zaprószenia ognia na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie doszło przed godziną 10 w środę 29 marca. Przyczyną pożaru było użycie palnika gazowego przez jednego z pracowników wykonujących roboty przy rozbudowie placówki. Ogień zajął folie, od których zapalił się zgromadzony na terenie budowy styropian do ocieplenia fundamentów. Ogień strawił w sumie 5 m kw. styropianu i uszkodził też bloczki fundamentowe. Uszkodzone zostały także dwa samochody, które zaparkowane były w pobliżu pożaru, na terenie budowy.

Do walki z płomieniami wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Pożar gasiło w sumie 11 strażaków. Akcja została zakończona przed godziną 11. Niestety na miejscu potrzebna była interwencja lekarza. Udzielenia pomocy wymagał jeden z pracowników pracujących przy rozbudowie szkoły – miał problemy z oddychaniem, wywołane podtruciem dymami z pożaru.

Pożar na budowie na Pradze-Południe. Akcja służb ratunkowych