Ponad 775 milionów złotych dla przedsiębiorców

2020-06-03 14:15 A.Z.
a
Autor: Pixabay

Teraz o podkarpackich przedsiębiorcach, którzy korzystają z finansowej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Do tych trafiło już 775 milionów złotych. Z pomocy korzystają jednoosobowe firmy jak i te o zasięgu globalnym - jedno z krośnieńskich przedsiębiorstw, które swoje produkty wysyła do ponad 60 krajów na całym świecie, otrzymało blisko 8 milionów złotych.

Już 775 milionów złotych trafiło do Podkarpackich przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej. Pieniądze mają pomóc firmom w walce ze skutkami pandemii koronawirusa, przez które przedsiębiorcy przechodzą w ostatnich trzech miesiącach.

Jak wylicza wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, w ramach tarczy ponad 44 tysiące z nich skorzystało ze świadczeń postojowych, dofinansowano też wypłaty dla ponad 71 tysięcy pracowników.

W samym tylko Rzeszowie w ramach tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy otrzymali ponad 30 milionów złotych. Niestety tarcza nie uchroniła wszystkie firmy przed skutkami epidemii koronawirusa i część z nich swoich pracowników musiała zwolnić.

Program rządowy dotyczący wsparcia finansowego Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w związku ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19 Polsce w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej – dla województwa podkarpackiego w ramach Tarczy Finansowej PFR przyznano środki w kwocie 2 014 864 044,00, subwencji udzielono 10 585 firmom, które zatrudniają 100 308 pracowników.

Posłuchaj, jak fazy Księżyca wpywają na zdrowie ludzi. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.