Pokazał Drogę Mleczną w Bieszczadach i Tatrach: To zestawienie wbija w fotel! [WIDEO]

2020-06-03 12:55 Sylwia Indycka-Rosół
Pokazał Drogę Mleczną w Bieszczadach i Tatrach: To zestawienie wbija w fotel!
Autor: Facebook screen wideo

Bieszczady czy Tatry? To pytanie zadaje sobie wielu turystów i obserwatorów zjawisk astronomicznych. Żadna z odpowiedzi nie jest dobra, bo każde z tych miejsc ma mnóstwo zalet. Zobaczcie, jak wygląda Droga Mleczna obserwowana z Tarnicy i Łapszanki. Jest efekt wow!

Bieszczady czy Tatry?

Kto kocha polskie góry ten wie, że nie da się wybierać między Tatrami i Bieszczadami. Każde z tych gór znajdą wielu zwolenników. Wszystko zależy od tego, na jak wysokie góry lubimy się wspinać, jakie są nasze umiejętności, ile dni chcemy wspędzić w górach, jaki sprzęt do wspinaczki posiadamy, czy wspinamy się w gronie dorosłych, czy też z dziećmi. Jedno jest pewne - choć raz w życiu warto zawitać i w Bieszczady, i w Tatry. Wrażenia będą niezapomniane.

Obserwacje astronomiczne: Bieszczady i Tatry

Bieszczady i Tatry to także częsty cel obserwatorów nieba. Zjawiska astronomiczne są tam widoczne znacznie lepiej niż w innych miejscach w kraju. Jest wyżej i dalej od rozpraszających punktów świetlnych w postaci miast. Tu także nie brakuje miłośników, którzy wybierają niebo bieszczadzkie lub to w małopolsce. Które jest piękniejsze?

Droga Mleczna w Bieszczadach i Tatrach

Kuba Jurkowski prowadzący bloga i pofil Light At Night postanowił porównać widok Drogi Mlecznej w Bieszczadach i Tatrach. Wysło imponująco, a każdy z materiałów dosłownie wbija w fotel:

"Tatry czy Bieszczady, Tarnica czy Łapszanka? ??
Powszechnie przyjęło się, że aby fotografowań nocne niebo w Polsce trzeba jechać w Bieszczady, ja zwykle byłem fanem robienia tego w Tatrach i okolicach. Miałem ostatnio okazję wykonać takie małe nienaukowe porównanie. Efekty oceńcie sami.Droga mleczna wykonana dzień po dniu w maju. Starałem się to zrobić możliwie tak samo, no ale trochę to zestawienie wymyśliłem po fakcie i ujęcie z Tarnicy jest robione modowaną 6 a z Łapszanki nie więc kolory są ciut rozjechane, plus ten mega mocny zielony airglow w biesach".

Obserwacje astronomiczne w Bieszczadach okiem Karola Wójcickiego

Do obserwacji astronomicznych w Bieszczadach zachęca też Karol Wójcicki, twórca największego w Polsce fanpage astronomicznego "Z głową w gwiazdach". Jak sam przyznaje ma swoim blogu:

"Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów".

Więcej pisaliśmy o tym w artykule poniżej:

Zaćmienie Słońca 2020 w Bieszczczadach

Co ciekawe, w czerwcu 2020 w Bieszczadach jako jedynym miejscu w Polsce będzie widoczne zaćmienie Słońca. To jedno z najpiękniejszych zjawisk astronomicznych, które fascynuje od wieków. Pisaliśmy o tym w artykule poniżej:

Posłuchaj o kocie brytyjskim. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Prace budowlane w rzeszowskim parku przy ul. Dąbrowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.