Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda na początku tygodnia?

i

Autor: Pixabay.com Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda na początku tygodnia?

Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda na początku tygodnia?

2021-08-02 8:23

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi, tylko krańce wschodnie oraz częściowo zachód i południe kontynentu znajdują się w zasięgu słabych wyżów. Polska jest pod wpływem niżu znad Estonii. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa jeszcze chłodniejsze powietrze polarne morskie.

IMGW podaje, że nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi, tylko krańce wschodnie oraz częściowo zachód i południe kontynentu znajdują się w zasięgu słabych wyżów. Polska jest pod wpływem niżu znad Estonii, co daje nam nieco chłodniejszą pogodę na początku sierpnia. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa jeszcze chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło. Początek tygodnia to zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana suma opadów w poniedziałek do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Wtorek zapowiada się podobnie.

CZYTAJ TAKŻE: Łódzkie. Tragiczny wypadek. Mazda wyskoczyła w powietrze! Nie żyje 22-latek

Spis treści

  1. Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda w poniedziałek?
  2. Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda we wtorek?

Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda w poniedziałek?

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie zwłaszcza we wschodniej, centralnej i południowej części możliwe burze. Suma opadów w czasie burz do 15 mm, a na północnym wschodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 23 st., w miejscowościach podgórskich i nad morzem około 18 st., 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, zachodni. Porywy wiatru nad morzem i w czasie burz do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami, zwłaszcza na północy i krańcach południowych, przelotne opady deszczu. W strefie nadmorskiej możliwe lokalne burze. Temperatura minimalna od 10 do 13 st., najcieplej nad morzem około 16 st.; chłodniej w miejscowościach podgórskich około 8 st., 9 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, w czasie burz okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Chłodny początek sierpnia. Jaka pogoda we wtorek?

We wtorek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze, w tym w górach, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i tam miejscami przelotne opady deszczu. W górach i nad morzem lokalnie burze. Suma opadów do 10 mm w górach i do 15 mm na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 20 st. na północy kraju i w rejonach podgórskich do 24 st. na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w czasie burz okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Złoty medalista olimpijski: pierwszy telefon wykonałem do mojej dziewczyny!
19 letnia dziewczyna zginęła pod kołami autobusu
Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?