Podziemna Trasa Turystyczna Rzeszów. Kiedy zakończy się modernizacja Rzeszowskich Piwnic?

i

Autor: Pixabay.com

Podziemna Trasa Turystyczna. Kiedy zakończy się modernizacja Rzeszowskich Piwnic?

2021-08-31 12:30

Podziemna Trasa Turystyczna jest zamknięta od dłuższego czasu przez trwający remont. Jednak to, już za niedługo może się zmienić! - Prace chcielibyśmy zakończyć do jesieni tego roku - zapowiadają rzeszowscy urzędnicy. Obiekt po zakończeniu robót ma być nowoczesny i naszpikowany różnego rodzaju interaktywnymi multimediami.

Remont i modernizacja rzeszowskiej atrakcji trwa już od dłuższego czasu. Jak zapowiadają miejscy urzędnicy, lifting chcieliby zakończyć jeszcze jesienią tego roku. Wtedy też Podziemna Trasa Turystyczna miałaby zostać otwarta dla mieszkańców. Ciekawą propozycję znajdą dla niej zarówno starsi, jak i młodsi rzeszowianie.

- Tematem będzie oczywiście historia miasta Rzeszowa, ale podana w dwóch różnych wariantach. Jeden będzie dostosowany do młodszej grupy zwiedzających, czyli dzieci i młodzieży - w przygotowanym dla nich programie znajdą się m.in. instalacje multimedialne, w tym także dotykowe, będzie kino 5D, będą też doświadczenia i gry. Drugi wariant zaś, z mniejsza ilością multimediów, dedykowany jest osobom, zainteresowanym historią naszego miasta - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Strach przed czwartą falą pandemii! Kto boi się najbardziej?

Część nowej trasy już widać!

Istotnym elementem nowej Trasy będzie też żaba. Jej rzeźbę rzeszowianie mogą już oglądać na Rynku. Legendę zaś opowie mieszkańcom swoim głosem Piotr Fronczewski. Modernizacja rzeszowskiej Trasy Podziemnej będzie kosztować miasto blisko 22 miliony złotych. Większa część tej kwoty to unijne dofinansowanie.

Co jeść, by umysł pozostał sprawny

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]