Ceny piwa i napojów

i

Autor: pixabay.com Wyższe ceny piwa i napojów? Takie zmiany już od grudnia

Informacje

Wyższe ceny piwa i napojów! Takie zmiany już od grudnia

2023-09-05 12:18

W związku z nową ustawą o opłatach drogowych, przez którą znacząco wzrosną koszty transportu, od grudnia 2023 roku piwo i napoje w Niemczech mogą sporo podrożeć. Jak przewidują eksperci, wzrost cen może sięgnąć nawet 50 centów.

Spis treści

  1. Podwyżka cen piwa i napojów bezalkoholowych. To przez nową ustawę 
  2. Jakie skutki może przynieść nowa ustawa?

Podwyżka cen piwa i napojów bezalkoholowych. To przez nową ustawę 

Nowa ustawa o opłatach drogowych, która na terenie Niemiec zacznie obowiązywać od grudnia, znacząco podniesie opłaty drogowe. Te zmiany niekorzystnie wpłyną na transport wszystkich produktów, ale w największym stopniu dotkną sektor alkoholi i napojów bezalkoholowych. Ma to związek z dużą wagą i objętością w porównaniu do wartości. Ta branża uwzględnia także zwrot pustych butelek, co również nie pozostaje bez znaczenia. Jak podaje portal getraenke-news.de, wyższa opłata podniesie cenę skrzynki piwa nawet o 50 centów.

Problemy z dystrybucją produktów mogą doskwierać przede wszystkim mniejszym browarom, które już teraz zastanawiają się co zrobić, aby w jak najmniejszym stopniu odczuć negatywne zmiany. Jak przekazuje portal getraenke-news.de, niektóre firmy planują zmniejszenie promienia dostaw, dzięki czemu będą w stanie zminimalizować koszty. Jak podkreśla Dirk Reinsberg, dyrektora wykonawczego Federalnego Stowarzyszenia Niemieckich Hurtowników Napojów, nowa ustawa pojawiła się w bardzo złym momencie. Zauważa, że zmiany mogą bardzo negatywnie wpłynąć na poziom inflacji, co pogłębi kryzys gospodarczy. 

Jakie skutki może przynieść nowa ustawa?

Ukryta podwyżka podatków wpływa nie tylko na branżę logistyczną, ale jest także obciążeniem dla wszystkich producentów i konsumentów. W przypadku browarów posiadających własną flotę pojazdów koszty będą miały natychmiastowy wpływ, w przypadku browarów realizujących dostawy za pośrednictwem hurtowni napojów nastąpi opóźnienie - mówi Holger Eichele, dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Piwowarów,w rozmowie z getraenke-news.de.

Jak podaje Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu, podwyższone koszty transportu dla samochodów z silnikiem diesla to także sposób redukcji pojazdów negatywnie wpływających na środowisko. Poprzez takie działania władze próbują zmienić transport na bardziej przyjazny klimatowi.

ZOBACZ: BUDŻETY MIAST NA PODKARPACIU. GDZIE SĄ NAJWIĘKSZE DOCHODY NA 1 MIESZKAŃCA?

Motocyklista, który stracił nogę w wypadku odzyskał sprawność po tym jak trafił do Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych