Podkarpacie skuje mróz. Synoptycy IMGW wydali alert I-go stopnia

i

Autor: Unsplash.com/ Aaron Burden

Podkarpacie skuje mróz. Synoptycy IMGW wydali alert I-go stopnia

2021-12-25 15:59

Miejscami temperatura dzisiejszej nocy spaść może nawet do -20 stopni Celsjusza. Takiej aury spodziewać się powinni przede wszystkim mieszkańcy południowych powiatów. Nieco "cieplej" będzie w środkowej i północnej części województwa.

Noc z 25-go na 26-go grudnia będzie mroźna. Wszyscy, którzy planują dzisiaj wieczorne spacery powinni pamiętać o tym, aby ciepło się ubrać. Przydadzą się wełniane rękawiczki, czapki i szaliki i oczywiście ciepła kurtka i buty.

To ze względu na silny mróz, przed którym ostrzegają spece od meteo z krakowskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ci dla całego regionu wydali alert I-go stopnia, czyli żółty. Według ich prognoz, mieszkańcy środkowej i północnej części województwa podkarpackiego spodziewać powinni się dzisiaj wieczorem temperatury oscylującej od -12°C do -15°C, miejscami nawet do -16°C.

Jeszcze zimniej będzie zaś na południu regionu. Słupki rtęci u mieszkańców m.in. powiatów: brzozowskiego, sanockiego czy bieszczadzkiego pokazywać mogą miejscami nawet -20°.

Wydane przez synoptyków ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku rano.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Drogowskazy: o życiu z psem przewodnikiem. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętasz tamte święta?

Pytanie 1 z 10
Żywe karpie sprzedawano, wyjmując je: