Od dzisiaj Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85 dołącza do wykazu punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19. To oznacza, że nasze województwo dysponuje aktualnie 26 miejscami, gdzie pacjenci mogą zgłaszać się na badanie.
Dynamiczne są również godziny ich pracy, często ulegające wydłużeniu. Najwcześniej otwierany jest punkt w Przemyślu przy ul. Monte Cassino - godzina 6 rano przez cały tydzień, również w weekend. Zaś od godziny 7 rano, również przez cały tydzień, pracuje punkt w:
- Mielcu przy ul. Żeromskiego,
- Łańcucie przy ul. Paderewskiego,
- Leżajsku przy ul. Leśnej,
- Sędziszowie Młp. przy ul. Wyspiańskiego,
- Tarnobrzegu przy ul. Szpitalnej (od godz. 7 rano w dni pracujące, w weekend od godz. 8 rano).
Jako ostatni, zamyka swój punkt:
- nowo otwarty w Przemyślu, w poniedziałek o godz. 20.00,
- Lubaczów przy ul. Mickiewicza o godz. 19 od poniedziałku do piątku,
- Nowa Dębu przy ul. Kościuszki o godz. 19 od poniedziałku do piątku.
Średnio, każdy z punktów przyjmuje ok. 50 pacjentów dziennie, ale są miejsca gdzie warto podjechać, aby nie czekać zbyt długo. W Rzeszowie warto wybrać się do Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego przy ul. Poniatowskiego lub punktu przy szpitalu MSWiA na ul. Krakowskiej.
Pacjenci mieszkający w północnej części Rzeszowa lub w okolicy Głogowa Młp., mają punkt z krótkimi kolejkami w Kolbuszowej przy ul. Grunwaldzkiej.W powiecie tarnobrzeskim, najłatwiej wykonać badanie w Nowej Dębie.
Sytuacja jest oczywiście dynamiczna, stąd też prośba o wcześniejsze telefonu do punktów pobrań. Są one dostępne na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran oraz pod czynnym całą dobę bezpłatnym numerem 800 190 590.
Wykaz punktów w Polsce, godziny pracy i numery telefonów są aktualizowane codziennie – warto sprawdzić je przed wyjazdem. W punktach nie obowiązuje żadna rejonizacja – wybór punktu należy wyłącznie do pacjenta.