Projekt uchwały, nadgłosiła grupa "Atlas nienawiści". W Internecie opublikowało go natomiast Stowarzyszenie "Europa Tradycja". Autorzy dokumentu, uważają, że anulowanie tzw. uchwały anty-LGBT było manipulacją.
- Uchylenie uchwały z nr XL/662/21 z dnia 27 września 2021 roku odbyło się w drodze manipulacji – czytamy w treści projektu uchwały. - Sposób, w jaki to się odbyło w tej sytuacji, iż doszło do wyzbywania się pryncypiów moralnych w zamian za niewspółmierne korzyści wyłącznie materialne – obietnicę środków finansowych.
Uchwała o „utrwalonej tolerancji” nie ma "pozytywnej opinii kościoła"
Dlatego trzech radnych chce uchylenia uchwały o „utrwalonej tolerancji”, ponieważ ich zdaniem może ona być „interpretowana jako przyzwolenie dla propagowania poglądu, że związek dwóch osób tej samej płci może być uważany za małżeństwo oraz że dwie osoby tej samej płci mogą być uważane za rodziców dziecka”. Uważają też, że uchwała nie uzyskała „pozytywnej opinii kościoła”, co nie jest w ogóle wymagane w polskim ustawodawstwie.
- Troje radnych (St. Bieszczad, J. Dziubiński, J. Kotula), podpisało złożony już projekt uchwały uchylającej uchwałę PRUT. Uzasadniając, skoro uchwała PRUT została podjęta w drodze manipulacji, podstępu, nadużycia autorytetu duchownych i powinna zostać uchylona – czytamy na stronie Stowarzyszenia „Europa Tradycja”. Jego prezesem jest Ryszard Skotniczny, wielokrotnie występujący na konferencjach prasowych w towarzystwie członków Konfederacji.
Sejmik Województwa Podkarpackiego będzie musiał nad projektem nowej uchwały się pochylić. Odbędzie się to jednak dopiero po wakacjach.
- Poniżej projekt uchwały z podpisami radnych, który został złożony i powinien zostać rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu sejmiku – informuje stowarzyszenie.
Przypomnijmy, że we wrześniu w Rzeszowie odbędzie się trzeci Marsz Równości.