Niebezpieczne przejście dla pieszych u zbiegu Al. 23 stycznia i ulicy Focha

i

Autor: Łukasz Piekarski Niebezpieczne przejście dla pieszych u zbiegu Al. 23 stycznia i ulicy Focha

Wydarzenia

Podkarpacie dba o bezpieczeństwo mieszkańców. 4 mln na doświetlenie ponad 50 przejść dla pieszych

2024-04-11 16:53

Niemal 4 mln zł kosztować będzie poprawa bezpieczeństwa na 51 przejściach dla pieszych zlokalizowanych na drodze krajowej nr 84 na Podkarpaciu. Inwestycje zostaną zrealizowane w ciągu 10 miesięcy.

Doświetlenie przejść dla pieszych na Podkarpaciu

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, umowa z wykonawcą inwestycji, firmą Tioman Group z Ostaszewa, została już podpisana.

„Wartość umowy wynosi prawie 4 mln zł, a termin realizacji to 10 miesięcy. Do czasu realizacji robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych, od 15 grudnia do 15 marca” – dodała.

Spółka będzie miała za zadanie zaprojektowanie i wykonanie dodatkowego oświetlenia na 51 przejściach zlokalizowanych na dk84. Bezpieczeństwo poprawi się na przejściach m.in. w Sanoku, Zagórzu, Lesku i Ustrzykach Dolnych.

Jak podała Rarus, to kolejne inwestycje realizowane z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej (PBID) w regionie. Wcześniej podobne inwestycje zostały zrealizowane na przejściach dla pieszych na dk m.in. nr 19, 94 czy 77.

„Program jest pierwszym samodzielnym planem z obszaru infrastruktury bezpieczeństwa ruchu drogowego na tak dużą skalę. Podejmowane w ramach programu przez nas działania są ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej – a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar. Dlatego m.in. doświetlamy przejścia dla pieszych, budujemy chodniki czy przebudowujemy skrzyżowania” – podkreśliła rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie.

Budżet programu wynosi 2,5 mld zł.

Te przejścia dla pieszych w Rzeszowie są niebezpieczne

Zobacz naszą galerię poniżej!

Mieszkańcy wygrali kilkuletnią batalię z PKP. Niedługo otwierają ich przejście przez tory