Burza pioruny

i

Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

Wiadomości z regionu

Silny wiatr i burze w regionie. Synoptycy wydali ostrzeżenie

2024-04-14 16:00

Alert pogodowy na Podkarpaciu. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej wydali ostrzeżenia przed burzami, którym będą towarzyszyć opady deszczu i porywy wiatru do 85 km/h. Komunikat IMGW obowiązuje na terytorium całego województwa podkarpackiego.

Silny wiatr i burze. Alert IMGW dla Podkarpacia

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed burzami, którym będą towarzyszyć opady deszczu i porywy wiatru do 85 km/h. Alert jest dla całego Podkarpacia. Niebezpieczne zjawiska pogodowe pierwszego stopnia, czyli najniższego w trzystopniowej skali, wystąpić mogą w powiatach: dębickim, jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, stalowowolskim i w tarnobrzeskim.

Synoptycy prognozują na tym terenie burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do około 15 mm i porywy wiatru do 85 km/h. Możliwe są także opady gradu. Podobnie ma być na południu regionu w powiatach: bieszczadzkim, brzozowskim, jasielskim, krośnieńskim, leskim, przemyskim, sanockim i w strzyżowskim.

W północnej części województwa podkarpackiego ostrzeżenia będą ważne w godzinach od 14.00 do 19.00. Na południu od godz. 16.00 do godz. 21.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych oszacowano na 80 proc.

Zielona Arkadia na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie

Najbardziej instagramowa szklarnia na Podkarpaciu