Po Walentynkach złóż PIT! Akcja składania deklaracji podatkowych rozpoczyna się jutro!

2020-02-14 9:39 wk
Po Walentynkach złóż PIT! Akcja składania deklaracji podatkowych rozpoczyna się jutro!
Autor: Pixabay.com/ jarmoluk

Walentynki Walentynkami, ale rzeczywistość czai się tuż za rogiem. Już od soboty, 15-go lutego, będzie można składać zeszłoroczne zeznania podatkowe. Deklaracje będzie można składać zarówno na papierowych formularzach, jak również w formie elektronicznej.

W składaniu deklaracji pomóc mogą dedykowane narzędzia. To przede wszystkim usługa Twój e-PIT, którą udostępniamy podatnikom w tym roku po raz drugi. W 2019 r. cieszyła się dużą popularnością dzięki swojej prostocie, przystępności i możliwości rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie. (...) Podatnicy mogą korzystać również ze znanego od lat systemu e-Deklaracje- mówi Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Do tych, którzy potrzebują pomocy przy rozliczeniu, pomocną dłoń wyciągną urzędnicy. Będzie można ich spotkać nie tylko w okienku w Urzędach Skarbowych, ale również w punktach rozliczeń w galeriach handlowych w regionie.


Planowane są także dyżury dla osób z niepełnosprawnościami oraz na uczelniach wyższych. W razie pytań i wątpliwości do dyspozycji podatników pozostaje także Krajowa Informacja Skarbowa.

Termin składania rozliczeń mija w tym roku 30-go kwietnia.