Piotr Michalski mistrzem Europy na 500 metrów w łyżwiarstwie szybkim!

Autor: PAP/EPA/VINCENT JANNINK

2022-01-10 15:04

Piotr Michalski zdobył w holenderskim Heerenveen złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w biegu na 500 m. 27-letni zawodnik, na co dzień występujący w SKŁ Górnik Sanok zdobywcę srebrnego krążka - reprezentanta gospodarzy Merijna Scheperkampa - wyprzedził zaledwie o 0,01 s.

To pierwszy medal ME Michalskiego w rywalizacji indywidualnej, a łącznie trzeci. Zarówno cztery lata temu, jak i w sobotę zdobył brąz w sprincie drużynowym. Michalski miał drugi czas otwarcia (9.72). Metę minął z najlepszym rezultatem 34.602.

Na miejscach od drugiego do czwartego zostali sklasyfikowani gospodarze, Holendrzy: Merijn Scheperkamp (34.616), Dai Dai Ntab (34.764) i Verbij (34.769). Reszta Polaków też wypadła całkiem dobrze. Kania był ósmy (35.079), Żurek - dwunasty (35.309).

Niedługo Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

To też trzeci krążek biało-czerwonych podczas kończącej się w niedzielę imprezy w Heerenveen. Wcześniej wywalczyli dwa - złoty kobiet i brązowy mężczyzn, oba w sprinterskich wyścigach drużynowych. Gorąco wierzymy, że Piotrek pójdzie za ciosem. Teraz czas na olimpijskie medale, a Igrzyska w Pekinie ruszają już 4 lutego.