Konrad FIjołek

i

Autor: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa/Facebook Konrad Fijołek wybrany na drugą kadencję.

Wybory na prezydenta Rzeszowa

Pierwsze zapowiedzi Konrada Fijołka po wygranych wyborach. "Osobiście zaangażuje się w budowanie porozumienia w radzie miasta"

2024-04-22 17:57

Rękawy zakasane, idziemy działać dalej – powiedział Konrad Fijołek w poniedziałek, kilka godzin po ogłoszeniu oficjalnych wyników niedzielnego głosowania, w którym ponownie wybrany został na prezydenta Rzeszowa.

Wybory na prezydenta Rzeszowa 2024. Konrad Fijołek podziękował mieszkańcom

W niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenta Rzeszowa Fijołek - popierany m.in. przez PO, zdobył 54,9 proc. poparcia. Pokonał Waldemara Szumnego z PiS. Fijołek poprawił też wynik z pierwszej tury, kiedy dostał 37,91 proc. głosów.

-Dziękuję mieszkańcom za wsparcie podczas kampanii, że zagłosowali na mnie także w drugiej turze, ale też za to, że dawali wskazówki co należy poprawić - powiedział Fijołek, który w południe przyjechał ze swoimi sztabowcami na osiedle Franciszka Kotuli. Podziękował za głosy i zapowiedział nowe otwarcie. „Tak chciałbym rozpocząć swoją pierwszą pełną kadencję. Od rozmowy z mieszkańcami na osiedlach – zapowiedział Fijołek, który ruszył w teren także w drugiej części kampanii prezydenckiej. Rękawy zakasane, idziemy do pracy, idziemy działać dalej – dodał.

Dogrywka prezydencka w Rzeszowie odbyła się po raz pierwszy od 22 lat. W niedzielę, 21 kwietnia, frekwencja w Rzeszowie wyniosła 45,66 proc. To było zawsze dumą Rzeszowa, że jesteśmy mieszkańcami o proobywatelskich postawach – pokreślił Fijołek.

Wspomniał też o swoich sztabowcach, którzy także w poniedziałek stali obok niego. Lekko zmarznięci, mega przemęczeni, bo pracowali także w komisjach jako mężowie zaufania. To ludzie, mieszkańcy, zawsze będą motorem napędowym mojej pracy – powiedział.

Wybory na prezydenta Rzeszowa 2024. Fijołek przedstawia pierwsze plany

Pytany o wiceprezydentów potwierdził jedynie to, co zapowiedział podczas kampanii. Że jeżeli wygra wybory, to jego zastępcą zostanie Marcin Deręgowski, szef rzeszowskiej Platformy Obywatelskiej. PO zrezygnowała z wystawienia swojego kandydata w wyborach prezydenckich, poparła Fijołka, ale zagwarantowała sobie stanowisko wiceprezydenta Rzeszowa. Kolejne nazwiska na początku nowej kadencji – odpowiedział krótko Fijołek.

Zapowiedział również, że będzie postulował, by wszystkie cztery kluby miały swoich przedstawicieli w prezydium nowej rady miasta. Jeden wyłoni przewodniczącego, pozostali wiceprzewodniczących. To jest dobry, sprawdzony model - zapewniał Fijołek ogłaszając, że w środę rozpocznie konsultacje z klubami. Osobiście zaangażuje się w budowanie porozumienia w radzie miasta - podkreślił.

Najwięcej mandatów w nowej radzie miasta ma Prawo i Sprawiedliwość, dotychczas opozycyjny klub, który utrzymał liczbę dziewięciu radnych. Koalicja Obywatelska będzie miała siedmiu radnych, proprezydencki klub Rozwój Rzeszowa pięciu, a debiutujące w wyborach stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa do rady wprowadzi czterech radnych.

Prezydent Fijołek i nowi radni miasta złożą ślubowanie 7 maja.

ZOBACZ: DRUGA TURA WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2024. TAK GŁOSOWALI POLACY

Uzasadnienie niższego wyroku dla rzeszowskich biznesmenów