Patrycja Pawlak-Kamińska z Lewicy o wyniku opozycji: to wielki sukces współpracy

i

Autor: PAP/Marcin Obara

Wybory 2023

Patrycja Pawlak-Kamińska z Lewicy o wyniku opozycji: to wielki sukces współpracy

2023-10-15 23:13

Szacunkowe wyniki wyborów 2023 w oparciu o badania IPSOS exit poll mówią o 8,6 procentach poparcia dla Lewicy. Na Podkarpaciu to 5,1 procent. Patrycja Pawlak-Kamińska, kandydatka Lewicy z okręgu 23 na Podkarpaciu w rozmowie z nami skomentowała wynik wyborów. Jak podkreśla wynik opozycji to „wielki sukces współpracy”.

Patrycja Pawlak-Kamińska: to wielki sukces współpracy

Szacunkowe dane w oparciu o badanie IPSOS exit poll dla TVP, Polsatu i TVN wynika, że Lewica może liczyć na około 8,6 procent poparcia. Taki wynik daje partii 30 mandatów. To znaczący wynik w kwestii tworzenia kolacji z Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą. Jakie nastroje towarzyszyły w podkarpackim sztabie Lewicy po ogłoszeniu wstępnych wyników?

Są bardzo dobre. Po 18-latach Lewica wraca do współrządzenia, co daje szansę na walkę o wartości lewicowe. To wielki sukces współpracy. Gratuluję kolegom i koleżankom z Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty – mówi nam kandydatka do Sejmu z okręgu 23, Patrycja Pawlak-Kamińska.

Wstępne wyniki mówią o tym, że Lewica, Trzecia Droga oraz Koalicja Obywatelska łącznie mogą liczyć na 248 mandatów.

Lewica słabsza na Podkarpaciu niż Konfederacja

Lewica zdobyła na Podkarpaciu 5,1 procent głosów – tak wynika z badań IPSOS exit poll, za to Konfederacja 9,3 procent. Jak taki wynik komentuje kandydatka Lewicy do Sejmu?

Podkarpacie to jeden z najbardziej konserwatywnych regionów. My będziemy budować się na Podkarpaciu – zapewnia Patrycja Pawlak-Kamińska.

Dodaje, że ogólnopolski wynik Konfederacji wskazuje na to, że partia Sławomira Mentzena odniosła największą porażkę.

Konfederacja jest przegranym tych wyborów. Mówili, że chcą wywrócić ten stolik, a potknęli się o niego – komentuje.

Kandydatka podkreśla, że te wyniki mogą jeszcze ulec zmianie. - Czekamy do rana. Liczymy, że nasz wynik może jeszcze wzrosnąć – mówi.

ZOBACZ: Najbogatsze powiaty na Podkarpaciu. Tutaj jest najwięcej pieniędzy