Pamiętaj o bezpiecznym przekraczaniu torów! PKP PLK zaczyna kampanię społeczną “Bezpieczny przejazd”

i

Autor: Weronika Kasza

Pamiętaj o bezpiecznym przekraczaniu torów! PKP PLK zaczyna kampanię społeczną “Bezpieczny przejazd”

2020-06-26 13:12

Dzisiaj kolej, na przejeździe przy ul. Konopnickiej w Rzeszowie, rozpoczęła kolejną edycję społecznej kampanii pod hasłem” Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko”. W 10 wakacyjnych piątków w rejonie przejazdów kolejowych będą się pojawiać tzw. Ambasadorzy Bezpieczeństwa.

Ambasadorzy Bezpieczeństwa w całej Polsce rozpoczęli „Bezpieczne piątki”, czyli – dodatkowe kontrole zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych na przejazdach kolejowo-drogowych. (…) Będą apelować do kierowców o przestrzeganie przepisów i rozsądek podczas pokonywania przejazdów- mówi Dorota Szalacha, rzecznik PKP PLK.

Akcja “Bezpieczny przejazd” to również edukacja- tych starszych i tych młodszych, kierowców, pieszych i rowerzystów. Podczas piątkowych happeningów rozdawane będą ulotki informacyjne.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa PKP PLK przejazdy kolejowe oznaczyła także żółtymi naklejkami. Te mają pomóc kierowcom, na przykład, gdy utkną na przejeździe między rogatkami. Naklejki można znaleźć m.in. na napędach rogatek lub na krzyżach św. Andrzeja. Dzięki nim łatwiej będzie zlokalizować przejazd, na którym zagrożone jest bezpieczeństwo w ruchu lub ludzkie życie.

Od momentu pojawienia się naklejek, czyli od 2018 roku, w całym kraju odnotowano już 6,5 tysiąca reakcji z wykorzystaniem właśnie żółtych naklejek.

"Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko. Posłuchaj głosu rozsądku"- Kampania społeczna PKP PLK także na Podkarpaciu
Posłuchaj o aloesie, poznaj przepisy na sok i nalewkę.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia