Od soboty 28 listopada galerie handlowe są otwarte, ale nie wszystko w środku

i

Autor: Pixabay

Od soboty 28 listopada galerie handlowe są otwarte, ale nie wszystko w środku [ZASADY]

2020-11-27 9:09

Od 28 listopada Polacy ponownie będą mogli robić zakupy w galeriach handlowych. Jest stosowne rozporządzenie. Okazuje się, że sale zabaw w galeriach nadal będą zamknięte, a w innych miejscach możliwy jest nadzór policji.

Kiedy galerie handlowe będą otwarte?

Od soboty 28 listopada można już robić zakupy w galeriach handlowych. To dobre wieści dla tych, którzy chcą skorzystać z promocji na Black Friday, czy kupić stacjonarnie prezenty na Mikołaja. Zakupy w galeriach handlowych będą jednak inne niż zwykle. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Galerie otwarte, ale nie sale zabaw

W wielu galeriach handlowych mieszczą się sale zabaw dla dzieci. To doskonała opcja dla rodziców, którzy zostawiają w nich swoje maluchy, a sami w spokoju mogą robić zakupy. Okazuje się jednak, że mimo otwarcia galerii handlowych od 28 listopada sale zabaw w nich nadal będą zamknięte.

Slang młodzieżowy 2020 - QUIZ. Rozumiesz słowa nastolatków?

Pytanie 1 z 14
Co oznacza słowo NAUUURA?

Galerie handlowe: Jakie obostrzenia?

W galeriach będą czynne wszystkie sklepy i lokale usługowe. Będzie jednak obowiązywał ścisły reżim sanitarny i limity - dokładnie maksymalnie 1 osoba na 15 m kw.

Policja w galeriach handlowych

Porządku w galeriach handlowych ma pilnować policja:

- W galeriach handlowych pojawią się kontrolerzy z inspekcji sanitarnej, przedstawiciele Sanepidu, policyjne patrole. Klienci, którzy przyjdą zrobić zakupy, muszą być dokładnie policzeni. W kolejkach do kas nie będą mogły gromadzić się tłumy, płatności będą odbywać się tylko z zachowaniem odstępów - wyjaśnił Wirtualnej Polsce rozmówca z otoczenia premiera.

O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Posłuchaj o objawach niewydolności serca. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pierwsze nagrane narodziny myszojelenia