Nowy budynek SMS Resovia uroczyście otwarty. Dla 300 młodych sportowców

i

Autor: fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Inwestycje w Rzeszowie

Nowy budynek SMS Resovia uroczyście otwarty. Skorzysta z niego 300 młodych sportowców

2023-08-29 11:31

W poniedziałek 28 sierpnia w Rzeszowie uroczyście otwarta została nowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia. Już wkrótce w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku rozpocznie naukę 300 młodych sportowców, którzy szkołę będą łączyli z treningami.

Niepubliczne Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia rozpoczęły swą działalność w roku szkolnym 2012/2013. Placówki te są prowadzone przez Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego „RESOVIA”, klubu który początki swej działalności datuje na 1905 rok.

W zamyśle SMS Resovia jest kształcenie i wychowania uczniów szczególnie uzdolnionych w kierunku piłki nożnej. Ma ona dawać możliwość zgrupowania w jednym miejscu i czasie zawodniczek i zawodników o zbliżonych, wysokich umiejętnościach i zdolnościach.

Szkoła z dwoma strefami

Nowy obiekty powstał przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie i jest podzielony na strefę szkolną oraz mieszkalną. Uczniowie SMS-u będą korzystać z siedmiu nowoczesnych sal lekcyjnych, trzech pracowni: informatycznej, biologiczno-geograficznej, językowej, a także z auli. Co ciekawe, wszystkie sale lekcyjne mają możliwość podziału na mniejsze.

Natomiast w bursie swoje miejsce ma znaleźć 160 osób, które mają pomieścić się w 50 pokojach. Na terenie obiektu znajdują się też m.in. stołówka i gabinet fizjoterapii. W nowej szkole będzie także dostępna strefa wypoczynkowa z salą telewizyjną, piłkarzykami, tenisem stołowym, teqball’em, a nawet ze strefą ciszy.

Powierzchnia trzykondygnacyjnego budynku wynosi 3 357 metrów kwadratowych i kosztowała 16 mln zł.

Powrót do szkoły na wesoło! Zobacz memy na rozpoczęcie roku szkolnego

Świętokrzyskie. Wodny Mecz z udziałem piłkarzy ręcznych w Kielcach