Nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Inwestycje drogowe Rzeszów

Nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

2023-07-10 14:02

Rzeszowski Ratusz rusza z kolejnym etapem budowania nowych przejść rowerowych w mieście. W pierwszej kolejności powstanie pięć nowych przejazdów. Niemal wszystkie zlokalizowane są w centrum miasta. Drogowe prace ruszą lada moment i będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu. O które miejsca dokładnie chodzi?

Przejścia rowerowe w Rzeszowie. Pięć nowych miejsc

Jak poinformował Artur Gernand z rzeszowskiego Ratusza w pierwszej kolejności budowane są przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. Trwają już przygotowania do rozpoczęcia prac na kolejnych trzech: al. Piłsudskiego - al. Cieplińskiego, al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego i al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa.

Łącznie nowych przejazdów rowerowych będzie pięć. Powstaną one dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej. Obecnie wybrany w przetargu ma za sobą etap projektowania przejazdów. Teraz czas na prace w terenie. Budowa rowerowych przejazdów polega m.in. na instalacji nowej sygnalizacji świetlnej, przebudowie podziemnych sieci, a także na obniżeniu krawężników w rejonie dotychczasowych przejść dla pieszych.

Przejścia rowerowe w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu

Rzeszowski ratusz poinformował, że w zawiązku z ruszającymi robotami, w ciągu najbliższych tygodni w rejonie przejść dla pieszych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, polegające m.in. na czasowym zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu. Prace w mieście przy przejazdach mają potrwać do końca września. – Koszt inwestycji to 1 655 740,00 zł – informuje Artur Gernand z miejskiego magistratu.

Zobacz także: Łącznik S19 w gminie Boguchwała gotowy. Kosztował blisko 30 mln

Rowerzyści opanowali Warszawę. Rowerowa masa krytyczna przejechała przez miasto