Twardy lockdown w Polsce. Do kiedy lockdown?

i

Autor: Pixaby Twardy lockdown w Polsce. Do kiedy lockdown?

Nowe obostrzenia w Polsce. Czy premier ogłosi TWARDY LOCKDOWN? Konferencja dzisiaj!

2021-03-25 10:19

Dzisiaj o godzinie 11.00 odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adam Niedzielskiego. Podczas niej będzie mowa o nowych obostrzeniach jakie zostaną wprowadzone. Możliwe jest, że rząd zdecyduje się wprowadzić tzw. twardy lockdown. Jak będzie wyglądać sytuacja na święta?

Spis treści

  1. O której konferencja
  2. Twardy lockdown
  3. Zakaz przemieszczania się?

O której konferencja

Jak poinformowała dziś rano Kancelaria Premiera, konferencja z udziałem Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adam Niedzielskiego odbędzie się dzisiaj o godzinie 11.00. Podczas niej mowa będzie o nowych obostrzeniach jakie rząd wprowadzi na najbliższy okres. Obostrzenia obejmą również okres Świąt Wielkanocnych.

Twardy lockdown

Mocne zaostrzenie obostrzeń to prawdopodobny scenariusz, jednak i tym przekonamy się o godzinie 11.00 podczas konferencji. Jakie obostrzenia mogą zostać wprowadzone?

Rząd może zdecydować się na ograniczenie mobilności Polaków poprzez zamknięcie niektórych działalności, które obecnie są jeszcze otwarte. To między innymi: sklepy budowlane, meblarskie, RTV AGD, czy salony fryzjerskie. Zamknięte mogą zostać również księgarnie i salony prasowe.

CZYTAJ TAKŻE: Czy księgarnie i Empik są otwarte? Gdzie można kupić gazety i książki? [MARZEC 2021]

Zakaz przemieszczania się?

Zakaz przemieszczania się w Wielkanoc to nie nowość. Został już wprowadzony podczas świąt wielkanocnych w 2020 r. Jeżeli teraz będzie podobnie, oznacza to, że z domu będziemy mogli wychodzić tylko w uzasadnionych przypadkach, jak:

  • wyjście do pracy,
  • zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, np. zakupy, wyjście z psem na spacer,
  • wolontariat,
  • sprawowanie lub uczestniczenie w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

W ramach tego zakazu rząd może także zdecydować się na zamknięcie granic. Prawdopodobnym rozwiązaniem jest również limit osób, które zaprosimy na święta, nie wliczając domowników. Na Boże Narodzenie 2020 było to 5 gości.

Konferencję będzie można obejrzeć na facebooku Kancelarii Premiera.

Sonda
Czy Twoim zdaniem lockdown powinien obowiązywać także w kościołach?
czy dzieci są najgroźniejszymi roznosicielami koronawirusa?