Informacje

Nowe kąpielisko na Podkarpaciu. Kompleks „Wędrowiec” zostanie przebudowany

2024-03-29 14:15

W Gminie Cieszanów ogłoszono przetarg na przebudowę kąpieliska „Wędrowiec”. Dzięki modernizacji obiekt ma się stać nowoczesny i dostosowany do potrzeb mieszkańców.

Nowe kąpielisko na Podkarpaciu 

Kąpielisko „Wędrowiec” ma zostać kompletnie przebudowane. Taką informację przekazała Gmina Cieszanów, która ogłosiła już przetarg na modernizację obiektu. Aktualny stan kąpieliska ma się całkowicie zmienić, a w planach jest także budowa drogi dojazdowej.

Zadanie przede wszystkim dotyczy zagospodarowania terenów, na których obecnie znajdują się nieużywane zbiorniki wodne. Prace mają objąć przebudowę kąpieliska, zmianę jego profilu i kształtu, a także zagospodarowania terenów wokół obiektu. Przygotowany został plan, z którego możemy dowiedzieć się, że przy kompleksie postawione zostaną leżaki, ławeczki, parasole oraz inne elementy służące do wypoczynku. Powstaną dwa drewniane pomosty. Mniejszy będzie służył jako przystań.

W planach jest również przebudowa drogi gminnej. Oferty na realizację inwestycji będą przyjmowane do 4 marca. Gmina otrzymała dofinansowanie z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 2,5 miliona złotych. Zadanie będzie realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Kiedy należy się spodziewać startu prac? Opracowanie niezbędnej dokumentacji, a także przeprowadzenie robót budowlanych powinno potrwać około roku.

Dostępne są już wizualizacje kąpieliska. Jak będzie wyglądał kompleks "Wędrowiec"?

„Zmiana kodu na trójkę z przodu”. Justin Bieber kończy 30 lat! Tak się zmienił