Złotówki

i

Autor: Canva Pro

Wydarzenia

Nieprawidłowości w rozliczeniu na ponad 6 mln zł należnego podatku. Skarb Państwa odzyskał pieniądze

2024-03-24 16:39

Pracownicy podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej w rozliczeniu podatku dochodowego jednej z firm z branży nieruchomości wykryli nieprawidłowości. Dzięki temu Skarb Państwa odzyskał ponad 6 mln zł podatku z odsetkami.

Skarb Państwa odzyskał ponad 6 mln zł należnego podatku

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkom. Edyta Chabowska, pracownicy z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wykryli nieprawidłowości w rozliczeniach podatnika działającego w branży najmu i obrotu nieruchomościami.

„Potwierdzono, że podatnik w sztuczny sposób wykreował wielomilionowe koszty sprzedaży wartościowej nieruchomości, usiłując w ten sposób uniknąć zapłaty podatku należnego z tytułu jej zbycia” – dodała.

Wykryte uszczuplenie podatku dochodowego od osób fizycznych wyniosło blisko 4 mln zł. Podatnik dokonał wpłaty ustalonej należności, która wraz z odsetkami wyniosła w sumie ponad 6 mln zł.

Jak podkreśliła podkom. Chabowska, w ubiegłym roku pracownicy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego podczas przeprowadzonych kontroli wykryli uszczuplenia podatkowe na kwotę ponad 428 mln zł.

„Jeśli, oprócz kontroli celno-skarbowych, doliczymy także działania kontrolne urzędów skarbowych to jest - kontrole podatkowe oraz czynności sprawdzające - to łączna kwota uszczupleń podatkowych wykrytych w 2023 r. przez podkarpacką KAS wyniosła 670 mln zł” – podała rzeczniczka rzeszowskiej IAS.

Protest rolników na S19 w Sokołowie Małopolskim 20.03.2023

Zobacz naszą galerię poniżej!

K.GAWKOWSKI: CHCĘ WPROWADZIĆ PODATEK DLA CYFROWYCH GIGANTÓW