Nie wiesz co zrobić z zużytym sprzętem? Przynieś go na jasielski Rynek, a dostaniesz roślinę!

i

Autor: utroja0

Nie wiesz co zrobić z zużytym sprzętem? Przynieś go na jasielski Rynek, a dostaniesz roślinę!

2021-08-31 12:31

Jeżeli masz w domu zużyty, drobny sprzęt elektroniczny to weź go ze sobą i przyjdź na jasielski Rynek! Tam, 4-go września, miasto w ramach projektu “Zielono mi w Jaśle” będzie rozdawać mieszkańcom sadzonki różnych pnączy w zamian za przyniesione elektrośmieci. Każdy będzie mógł dostać jedną roślinę. Start akcji o godzinie 10.

Połącz przyjemne z pożytecznym, czyli pozbądź się zużytego sprzętu i zyskaj nową roślinę do ogrodu, na balkon lub taras. Jasielski magistrat w ramach rewitalizacyjnego projektu „Zielono mi w Jaśle”, już w najbliższą sobotę 4 września będzie rozdawał na miejscowym Rynku sadzonki. Te oczywiście dostaną ci, którzy przyniosą drobną, zużytą elektronikę i przedstawią dokument potwierdzający status mieszkańca.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Zapalą się, gdy podejdzie do nich pieszy. Powstają kolejne przejścia interaktywne

Do mieszkańców trafi blisko 1000 roślin!

- Rozdamy blisko 1000 roślin, wśród klasycznych gatunków roślin pnących pojawi się szeroka gama odmian powojników, glicynie japońskie, miliny amerykańskie, hortensje pnące, wiciokrzewy, winorośle, a także kokornak. Uwaga: jeden mieszkaniec może otrzymać jedną sadzonkę, prosimy o zabranie dokumentu potwierdzającego status mieszkańca – mówi Jadwiga Gancarz-Żebracka, kierownik wydziału Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle

Na Rynku w sobotę działać będzie też kawiarenka obywatelska. Tam spotkać będzie można miejskich urzędników, z którymi będzie można porozmawiać i podzielić się sugestiami na temat miasta. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs fotograficzny.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?