Ciekawostki

Nazwy tych miejscowości to prawdziwe łamańce. Będziesz miał problem, żeby je przeczytać

2024-06-28 14:22

Są długie i skomplikowane. Do tego stopnia, że przeczytanie ich w trakcie jazdy samochodem graniczy z cudem. Mowa tu o nazwach niektórych miejscowości. Te, które wybraliśmy dla was tym razem, to prawdziwe łamańce językowe!

Gdzie leżą w Polsce miejscowości o trudnych nazwach?

Nie da się ukryć, niektóre z polskich nazw miast i miejscowości to prawdziwe łamańce językowe. Sprawiają trudność w samym przeczytaniu, a co dopiero w wymówieniu...

Zagłębiem miejscowości o dziwnych, często długich, skomplikowanych nazwach bez dwóch zdań jest Podlasie. To właśnie tu znaleźć można tę najdłuższą jednoczłonową w całej Polsce. Choć warto zaznaczyć, że prawdziwa rekordzistka leży na Podkarpaciu. To właśnie tu znajduje się miejscowość o najdłuższej nazwie wieloczłonowej (naprawdę wieloczłonowej...) w Polsce! Składa się na nią aż 40 liter.

Postanowiliśmy przyjrzeć się najdłuższym nazwom miejscowości w Polsce. Wybraliśmy kilkanaście z nich - w większości z właśnie Podlasia - i dodaliśmy do naszej galerii. Ich przeczytanie będzie doskonałym ćwiczeniem językowym!

Najmniejsze miejscowości w Bieszczadach

Zobacz naszą galerię!

Skąd się wzięły nazwy polskich zespołów rockowych?