Na rowerach z Jasła do Sopotu. Wykręcili pieniądze dla Domu Dziecka w Kołaczycach! [ZDJĘCIA]

2020-07-15 12:38 oprac. Agnieszka Przystaś
Na rowerach z Jasła do Sopotu. Wykręcili pieniądze dla Domu Dziecka w Kołaczycach! [ZDJĘCIA]
Autor: archiwum małżeństwa / materiały prasowe

Małżeństwo z Jasła, Kasia Wawro – Frączek i Mariusz Frączek wybrali się na rowerach z Jasła do... Sopotu! Ale nie była to zwykła wycieczka, jadąc zbierali pieniądze dla dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. Uzbierali sporą sumę - 21 410 zł, a do tego sporo darów rzeczowych.

Kasia i Mariusz odwiedzili już wiele zakątków świata, jednak marzeniem Mariusza było przemierzenie Polski rowerem, by dotrzeć aż do morza.

- Niby proste do spełnienia, a wciąż jednak coś stawało na przeszkodzie, a to że w tym roku już co innego zaplanowaliśmy, a to, że nie byliśmy kondycyjnie na to przygotowani. A tak naprawdę, to chyba zabrakło nam po prostu czasu – przyznaje Mariusz Frączek z Jasła.

Z “pomocą” przyszły w tym roku ograniczenia związane z koronawirusem, oboje zostali zawodowo całkowicie uziemieni. Kasia prowadzi w Jaśle prywatny gabinet stomatologiczny i gabinet medycyny estetycznej, Mariusz salon fryzjersko-kosmetyczny. Musieli je zamknąć na pewien czas. Odcięci od swoich zawodowych obowiązków, z zablokowaną możliwością realizowania podróżniczych pasji, zaczęli ostro “pedałować”. Kilometrów na rowerowych licznikach przybywało szybko, a oni coraz mocniej utwierdzali się w przekonaniu, że to właśnie ten moment by zrealizować marzenie Mariusza.

No i zaczęło się intensywne planowanie i treningi. Chcieli, by wyjazd przyniósł również coś dobrego dla innych- za cel obrali sobie spełnienie marzeń dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach.

- Zawsze chcieliśmy pomagać najmłodszym, tak więc od razu wiedzieliśmy że to mają być dzieci. Bo one mają tyle niezrealizowanych marzeń – mówi Kasia. – A dzieci w kwestii realizacji marzeń są uzależnione od dorosłych, najgorzej mają tu dzieci, które nie mogą liczyć na kochających rodziców.

Do wpłat na specjalne konto  zachęcali umieszczając w mediach społecznościowych relacje z każdego dnia wyprawy. Wyruszyli w środę, 1 lipca. I udało się! Akcję zamknęli w niedzielę wieczorem, 12 lipca. Założyli, że uzbierają 20 tys. zł, a zebrali w  sumie 21 410 zł! Dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach marzyły o altance do swojego ogrodu, zjeżdżalni dla maluchów, piaskownicy. Ich marzenia się spełnią.

Koledzy Kasi i Mariusza chętnie wsparli akcję rzeczowo, większość to darczyńcy z Jasła i okolic.  Małżeństwo już  nie może doczekać się chwili, kiedy przekażą dzieciom wszystko to, co dla nich zebrali!

- Dziękujemy serdecznie wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy tak mocno w nas wierzyli, którzy tak hojnie wspierali naszą akcję i nas samych dobrym słowem, każdym “lajkiem” czy udostępnieniem na Facebooku. Sami nie możemy uwierzyć w to, że akcja spotkała się z tak pozytywnym odzewem, choć nie brakowało również hejtu na niektórych jasielskich portalach. Dlatego dziękujemy również tym, którzy cały czas mówili, że nie damy rady, że po co to robimy, że na pewno nikt nam nie przeleje ani złotówki, bo co to za głupia akcja, aby za pedałowanie dostawać pieniądze. Największą motywacją dla nas były dzieciaki, które cały czas obserwowały nasze poczynania i których nie chcieliśmy zawieść - podsumowuje Mariusz.

Tragedia na lotnisku w Bydgoszczy. Nie żyje kursantka i instruktor

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.