Na Grunwaldzkiej zrobi się zielono. Deptak zyska ponad 50 nowych drzew

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów

Na Grunwaldzkiej zrobi się zielono. Deptak zyska ponad 50 nowych drzew!

2022-05-26 14:49

Rzeszowscy urzędnicy liczą, że we wrześniu gotowy będzie projekt planowanego liftingu trzeciego, miejskiego deptaka. Ten poza nowymi płytami granitowymi oraz przebudową podziemnych instalacji zyskać ma także nowe nasadzenia, które wprowadzone zostały do założeń projektu na zlecenie prezydenta Fijołka.

O rewitalizacji ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie mówi się już od dłuższego czasu. Ta ma być trzecim miejskim deptakiem, który po ulicy 3-go Maja oraz Kościuszki, zyska nowy wizerunek. Według pierwszych założeń planowanego liftingu pojawić miały się tam przede wszystkim nowe granitowe płyty, podobne do tych, które wcześniej położone zostały na dwóch pozostałych deptakach. Rewitalizacja objąć miała również przebudowę instalacji podziemnych. Ze względu jednak na to, że przygotowany projekt nie przewidywał na Grunwaldzkiej nowych nasadzeń, prezydent Konrad Fijołek zdecydował, by zakres planowanych robót poszerzyć. Tym samym - na Grunwaldzkiej posadzonych ma zostać łącznie ponad 50 nowych roślin.

Weź Nie Pytaj zaprasza na Najlepszy Koncert Świata w Rzeszowie

 

Nowe nasadzenia na ul. Grunwaldzkiej

- Na ulicy Grunwaldzkiej, po prawej stronie, patrząc w kierunku ul. Kościuszki, posadzonych zostanie ponad 40 grabów wąskokolumnowych. Po lewej stronie deptaka ustawione zostaną z kolei graby w donicach. W sąsiedztwie budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego posadzone zostaną klony. W sumie na ul. Grunwaldzkiej, po rewitalizacji będzie ponad 50 drzew - mówi Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

Projekt rewitalizacji deptaka ma być gotowy do końca września, po jego zaakceptowaniu zaś urzędnicy chcą ogłosić postępowanie, w którym szukać będą wykonawcy robót. Te mają potrwać przez około rok.