Na granicy z Ukrainą rozpoczęły się szczepienia osób wjeżdżających do Polski

i

Autor: Pixabay.com

Na granicy z Ukrainą rozpoczęły się szczepienia osób wjeżdżających do Polski

2021-06-11 12:13

Na granicy z Ukrainą rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19 dla wjeżdżających do Polski Ukraińców i obywateli innych krajów spoza UE. Szczepienia organizuje Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa. Szczepienia na granicy odbywają się czterema preparatami: Pfizer, Astra Zeneca, Moderna, Janssen.

Szczepienia na granicy polsko-ukraińskiej odbywają się na trzech przejściach granicznych: Medyka-Szeginie, Hrebenne-Rawa Ruska, Dorohusk-Jagodzin. Tymczasowe punkty szczepień znajdują się od razu po przekroczeniu granicy, a na przejściu Korczowa-Krakowiec szczepić się można w mobilnym punkcie ok. 30 km od granicy na MOP Zamiechów. Akcja szczepień rozpoczęła się w czwartek – informuje PAP cytując ukraiński portal Ukrinform.

CZYTAJ TAKŻE: Seniorka mogła stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych! Uratował ją rozładowany telefon!

Szczepienia osób wjeżdżających do Polski

Jak podaje PAP punkty szczepień i testów są całodobowe. Szczepienia mogą tam otrzymać osoby jadące do pracy w Polsce i studenci uczący się na polskich uniwersytetach. Rzeszowskie centrum "Medyk" poinformowało Ukrinform, że szczepienia odbywać się będą czterema preparatami: Pfizer, Astra Zeneca, Moderna, Janssen.

Usługa obejmująca test na Covid-19 i szczepionkę w tych punkach kosztuje 130 zł. Ukrinform podkreśla przy tym, że sama szczepionka jest darmowa

Przyśpiewki polskich kibiców na EURO 2021. Każdy kibic je zna! A ty?

Pytanie 1 z 10
Biało-czerwone to...