Miłosne statystyki Rzeszowa
Urząd Statystyczny w Rzeszowie przekazał nam dane na temat zawierania małżeństw. Te miłosne statystyki mówią między innymi o trendzie spadkowym. Coraz mniej mieszkańców Podkarpacia decyduje się na ślub. W 2022 roku było ich ponad 8 tys. To spadek względem poprzedniego roku o ponad tysiąc małżeństw.
ZOBACZ: MEMY na Walentynki 2024. Tak internauci szydzą ze Święta Zakochanych
Najczęściej pobierają się młode osoby
Nie może dziwić statystyka, która mówi o tym, że to młodzi ludzie najczęściej decydują się na małżeństwo. Są to osoby w wieku 25-29 lat. Ale warto zaznaczyć, że dość sporą część tej miłosnej statystyki stanowią też osoby powyżej 50. roku życia. W 2022 roku na małżeństwo zdecydowało się około 400 panów i 300 pań w wieku 50 lat i więcej.
Na ślub najczęściej decydują się pary, w których to mężczyzna jest starszy od kobiety. Takie związki to około 70 procent wszystkich udzielonych ślubów.
Co ważne, 90 procent małżeństwa było „pierwszymi”. Oznacza to, że zostało zawarte przez kawalerów i panny. Najchętniej przed ołtarz idą kobiety z wykształceniem wyższym i panowie z wykształceniem średnim.
Idealną porą na ślub jest na Podkarpaciu lato. Najgorętsze miesiące, czyli sierpień i lipiec to czas, w którym udzielono 65 proc. wszystkich małżeństw.
Najbardziej zakochane miejsce na Podkarpaciu
Na Podkarpaciu na 1000 mieszkańców w 2022 roku zawarto cztery małżeństwa. To dwa razy mniej, niż w najbardziej zakochanej gminie na Podkarpaciu. W Czarnej w powiecie bieszczadzkim liczba małżeństw na 1000 mieszkańców wynosi 8.