RZESZÓW: Mikołaj w tym roku zamiast saniami, przyjedzie rajdówką! Moto-Mikołaj 2021 na Dworzysku

i

Autor: Unsplash.com/ krakenimages

Mikołaj w tym roku przyjedzie rajdówką! Moto-Mikołaj 2021 na Dworzysku

2021-11-24 14:32

Mikołaj w tym roku nie przyjedzie na saniach, a rajdówką! Automobilklub Rzeszowski 5 grudnia zaprasza na kolejną edycję Moto-Mikołaja. Będzie więc nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiejętności za kółkiem, ale także na charytatywną przejażdżkę z czołowymi polskimi rajdowcami.

Ma worek prezentów, białą brodę i czerwony kubrak, ale w tym roku do Rzeszowa, zamiast saniami, przyjedzie rajdówką. To za sprawą Automobilklubu Rzeszowskiego, który 5 grudnia organizuje charytatywną imprezę pod hasłem „Moto-Mikołaj”. Dochód z imprezy przekazany zostanie na rzecz dwóch podopiecznych Fundacji Serdecznej Pomocy - Martynki i Emilki. Dziewczynkom będzie można pomóc biorąc udział w charytatywnych przejazdach.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów ma nowy ekomural! Oczyszcza dziennie tyle powietrza, ile 50 drzew!

Co będzie się działo?

Swoją obecność podczas imprezy zapowiedział już m.in. Paweł Sanecki. Zrobi nam niespodziankę, bo nie wiemy jeszcze, jakim samochodem przyjedzie. Za to Krzysiek Przybyło przyjedzie Subaru Imprezą, Sławek Kiernicki zaś dotrze swoim BMW E36. Każdy, więc kto może, niech do nas zaglądanie na Dworzysko 5-grudnia - mówi Kasia Kułak-Jakubowska z Automobilklubu Rzeszowskiego.

Poza charytatywnymi przejażdżkami, w programie imprezy są też m.in. pokazy służb ratowniczych i rajd KJS, czyli Konkursowa Jazda Samochodem. KJS sprawdzić ma umiejętności kierowców. Nasza tegoroczna trasa jest około dwukilometrowa. Ma parę nawrotów, parę szykan, więc techniką jest tutaj dohamowanie, przejechanie szykany bez jej potracenia, bo za to są punkty karne, i wyjechanie z niej jak najszybciej, żeby nie tracić ani czasu ani prędkości- dodaje Andrzej Jaremcio z Automobilklubu.

Cała impreza w niedzielę, 5 grudnia na terenie Parku Naukowo-Technologicznego wystartuje o 11.30. W pierwszej kolejności zaplanowana jest Konkursowa Jazda Samochodem, po niej pokazy, a wielkim finałem motoimprezy będą charytatywne przejazdy.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku
Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem kolejnego dnia wolnego od pracy?