Na Podkarpaciu jest miejscowość o najdłuższej nazwie w całej Polsce. Z ilu składa się liter?

i

Autor: Google Street View

Ciekawostki

Miejscowość z najdłuższą nazwą w Polsce. Jest na Podkarpaciu!

2024-07-14 16:37

Czy wiesz, jak brzmi najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce? Jest jedyna w swoim rodzaju! Niewiele osób też wie, że znajduje się ona na Podkarpaciu. Tytuł jest zatwierdzony przez Główny Urząd Statystyczny. Jak nazywa się ta miejscowość? Sprawdźcie! Mamy powody do dumy.

Najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce

Dane statystyczne bardzo często mogą okazać się niezwykle ciekawe. Stereotyp mówiący o tym, że są nudne i monotonne, nie zawsze ma zastosowanie w rzeczywistości. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, która miejscowość w Polsce może pochwalić się najdłuższą nazwą, odpowiedź jest bardzo blisko. Wśród 102311 miejscowości w Polsce, ta wyjątkowa znajduje się na Podkarpaciu. O jakiej miejscowości mowa?

Ta wieś na Podkarpaciu naprawdę jest wyjątkowa

Wólka Sokołowska koło Wólki Niedźwiedzkiej – brzmi skomplikowanie? To najdłuższa nazwa miejscowości w Polsce. 38 liter i 43 znaki – takim wynikiem może pochwalić się wieś położona w powiecie rzeszowskim, w gminie Sokołów Małopolski. To zaszczytne miano potwierdza Główny Urząd Statystyczny. Podkarpacie po raz kolejny udowadnia, że w rywalizacji w wielu kategoriach pozostałe województwa nie mają żadnych szans.

Jeżeli jesteście mieszkańcami Wólki Sokołowskiej koło Wólki Niedźwiedzkiej albo znacie kogoś kto tam mieszka, serdecznie gratulujemy. To miejsce zamieszkania, które z pewnością może przynosić powody do dumy.

ZOBACZ: Rzeszów na archiwalnych fotografiach

Jak rzeszowianie spędzają wakacyjne popołudnia w mieście
Listen on Spreaker.